Joaquin Phoenix: Birbimizi desteklediğimiz zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.”

Hollywood
Joker’deki performansıyla Oscar’da en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülen Joaquin Phoenix, Joker filminin çekimi sırasında ruhsal ve fiziksel sorunlar yaşadığını İngiliz dergisine verdiği ropörtajda dile getirdi.

Bafta ve Oscar gibi ödül gecelerinde yaptığı konuşmalarla büyük ses getiren başarılı oyuncu Joaquin Phoenix, Joker filminde canlandırdığı Arthur Fleck karekteriyle dünyanın önde gelen festivallerinde birçok ödüle layık görülüp Oscar‘da en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi olmuştu.

Koronavirüs salgınından iki ay önce GQ için objektif karşısına geçen başarılı oyuncu, Joker filminin çekim sürecinde İngiliz dergisine verdiği demeçte anksiyete krizine girdiğini, hem ruhsal hemde fiziksel olarak yaşadığı zorlu süreci aktardı.

Başarılı oyuncu; ‘Birbimizi desteklediğimiz zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Geçmişteki hatalar yüzünden birbirimizi eleştirdiğimizde değil…” sözleriyle, geçmişteki hatalarından dolayı insanların ona ikinci bir şans vermesine minnattar olduğunu dile getirdi.

 Joaquin Phoenix‘in Joker filmi sırasında set çalışanlarıyla yaşadığı sıkıntılar magazin dünyasına yansımış, başarılı oyucunun psikolojik sıkıntıları olduğu yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Usta oyuncu verdiği ropörtajda ise, ”Hiçbiri özel bir rahatsızlık değil. En azından oyunculuk için öyle. Bu saf bir endişedir ve bunu seviyorum.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca ünlü oyuncu anksiyete kaygısından dolayı çoğunlukla prova yapmayı reddettiğini, çünkü tekrar yapmanın kendisinin güvende hissettirdiğini ve bu duygudan hoşlanmadığını dile getirdi.

Kaynak: GQ

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up