Jessica Chastain ‘The Honeymoon’ Kitabını Uyarlayacak

Hollywood

Chastain’in prodüksiyon şirketi, The Honeymoon kitabını beyaz perdeye uyarlayacak.

İki Oscar adaylığı bulunan oyuncu Jessica Chastain, The Honeymoon kitabını sinemaya uyarlamak için kolları sıvadı. Başarılı oyuncunun başında yer aldığı Freckle Films prodüksiyon şirketinin, Dinitia Smith’in yazarı olduğu bir romanı sinemaya aktaracağı resmi olarak duyuruldu. The Honeymoon isimli tarihi dram filmi için hazırlıklara başlandı.

Tarihi bir dram filmi olacak olan The Honeymoon’un uyarlanacağı kitabın konusu ise şöyle: Gerçek bir tarihi kişiyi konu edinen The Honeymoon, George Eliot takma adıyla yazarlık yapan Mary Ann Evans’ın öyküsüne odaklanıyor. Victoria döneminin en ünlü yazarlarından biri olan George Eliot, 1880 yılının Venedik’ine götürüyor. Filmde Evans 60’lı yaşlarındayken kendinden 20 yaş küçük olan John Walter Cross ile evlenmesini, George Henry Lewes’in ölümünün ardından geçirdiği travmatik süreci, fiziki ve psikolojik olarak girdiği kötü dönemi ve duygusal yalnızlığını izleyeceğiz.

Mary Ann Evans’ın George Eliot takma adıyla Silas Marner, Adam Bede, The Mill on The Floss, Romola, Middlemarch: A Study of Provincial Life gibi dönemine önemli katkılarda bulunan kitaplara imza attığı bilinenler arasında yer alıyor.

Chastain’in filmde rol alıp almayacağı henüz belirsiz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up