Jean-Luc Godard Yeni Filmi İçin Hazırlıklara Başladı

Avrupa Sineması

Usta yönetmen Jean-Luc Godard yeni filmi için hazırlıklara başladığını açıkladı.

Son olarak 2019 başlarında İmgeler ve Sözcükler filmiyle beyaz perdeye geri dönüş yapan usta yönetmen Jean-Luc Godard, hız kesmeden yeni filmi için hazırlıklara başladı. Yönetmen, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, erkek arkadaşından yeni ayrılan sarı yelekli bir kadının hikâyesini beyaz perdeye taşıyacağını açıkladı.

Yeni filminin Jean Racine’in Bérénice’inden izler taşıyacağını söyleyen Godard, karakterin Titus Roma’ya döndükten sonraki Bérénice’i akıllara getirdiğini ifade etti. Arşiv görüntüleriyle hazırladığı son filminin ardından yeni projesinde kimlere yer vereceğini ise henüz bilmediğini dile getirdi.

Fransa’da son dönemde yaşanan ekonomik eşitsizliği protesto eden sarı ceketliler hareketinin beyaz perdeye aktarılması, yönetmenin ülkesinde yaşanan güncel olaylara bakış açısını da görmemizi sağlayacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up