James Dean CGI Teknolojisiyle Beyaz Perdeye Geri Dönecek

Hollywood

James Dean, ölümünden 64 yıl sonra CGI teknolojisiyle Finding Jack filminde yer alacak.

Yapımcı kimlikleriyle sinema dünyasında tanınan Anton Ernst ve Tati Golykh, Vietnam Savaşı zamanında geçecek Finding Jack filmiyle ilgili hazırlıklara başladı. Gareth Crocker‘ın romanından uyarlanacak filmin senaryosunu Maria Sova kaleme alacak.

Filmle ilgili paylaşılan bir diğer ilginç ayrıntı ise, filmde, 1955 yılında hayatını kaybeden başarılı oyuncu James Dean’in yer alacak olması. East of Eden ve Rebel Without a Cause filmleriyle tanınan oyuncu, CGI teknolojisinin desteğiyle ölümünden 64 yıl sonra Finding Jack filmiyle beyaz perdeye geri dönecek.

Dünyanın önde gelen VFX şirketlerinden Imagine Engine ve MOI Worldwide, CGI teknolojisini kullanarak oyuncunun filmde rol almasını sağlayacak. Filmde James Dean, Vietnam Savaşı’nda 10 bin köpeği kurtarmaya çalışan Rogan karakteriyle karşımıza çıkacak.

Ünlü oyuncunun ailesinden aldıkları izin sonrasında hazırlıklara başlayan yönetmen ve ekibi, filmde Rogan karakterini canlandıracak oyuncu için James Dean’de karar kıldıklarını ve bu durumdan dolayı gururlu olduklarını ifade etti. Bu tür bir mirası taşıdıkları için sorumluluğu daha da fazla alarak hayranları hayal kırıklığına uğratmayacaklarını da dile getirdiler.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up