Film > Dünya > Diğer Amerika 11 ay önce

Sinefesto

James Cameron, Yeni Belgesel Dizisi Hazırlıyor

James Cameron, National Graphic'e gelecek iki yeni diziyi duyurmak için Televizyon Eleştirmenleri Birliği'nin Kış 2023 basın turuna katıldı. “Arıların Sırları” ve “Penguenlerin Sırları” belgesel dizilerinin yönetici yapımcılığını yapacak.

İki seri, Cameron yönetici yapımcılığını üstlendiği “Sırlar” serisine eklendi. Seri, 2021'de "Balinaların Sırları"nın piyasaya sürülmesiyle başladı.

"Avatar: The Way of Water"ı tanıtan etkinlikler sırasında NatGeo ile yaptığı işbirlikleri hakkında konuşan Cameron "Beni oraya çeken şey benim doğal dünyaya ve onun nasıl çalıştığına dair sonsuz merak ve hayranlık ve bilimin hayvanların nasıl iletişim kurduğuna dair bu soruları ne kadar hızlı yanıtlamaya başladığı.” ifadelerini kullandı.

“Senaryo yazabilirsin ama hayvanların konuşma süresi yoktur. Bu nedenle belgesel film yapımı bir sabır egzersizidir. Belgesel yapımcılığı bilime çok benziyor: Bir ipucunu takip ediyor ve yolu araştırıyorsunuz. Cevabın ne olabileceğini bildiğinizi sanıyorsunuz ama aslında hikayenin ne olduğunu bilmiyorsunuz.”

Daha önce National Geographic'in TCA sunumu sırasında, Sırlar serisinin yeni dizisi “Fillerin Sırları”nın 21 Nisan'da prömiyer yapacağı duyurulmuştu.

Variety.

İlginizi Çekebilir