J. K. Rowling Yeni Kitabının Bir Bölümünü Ücretsiz Yayınlayacak

Günün Haberi Hollywood
Harry Potter serisiyle hafızalara kazınan J. K. Rowling, Kasım ayında çıkacak yeni kitabının bir bölümünü internetten ücretsiz yayımlayacağını açıkladı.

Harry Potter‘ın yanı sıra Fantastik Canavarlar serisi de beyaz perdeye uyarlanan J. K. Rowling, Kasım ayında yayımlanacak yeni kitabıyla ilgili müjdeli bir haber verdi. 10 yıl önce yazdığı ve çeşitli nedenlerle ertelemek zorunda kaldığı Ickabog adlı kitabını hazır hale getiren yazar, karantina sürecine özel kitabın bir bölümünü internetten ücretsiz paylaşacağını duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Rowling, “Evlere kapanmış çocuklar veya bu zor garip zamanlarda okula giden çocuklar ücretsiz okuyabilsin diye Ickabog’u internetten ücretsiz yayımlamaya karar verdim” dedi.

Rowling, özel bir anlam taşıması adına çocuklara kitabın illüstrasyonunu yapmalarını da teklif etti. “Bölümler yayınlandıkça size çizim için fikirler vereceğim. Benim fikirlerim sizi kısıtlamasın, hayal gücünüzü serbest bırakın.” diyen Rowling, kitabın gelirini Covid-19 salgınından etkilenen insanlara bağışlamak istediğini söyledi.

Kasım ayında basılı halinin yayınlanması beklenen öykünün bölümleri theickabog.com adresinden okunabilecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up