İzmir ‘Kısa’ları Bekliyor

Festivaller

16. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali

Bu yıl 16. kez düzenlenecek olan İzmir’in uzun soluklu tek film festivali’ne başvurular devam ediyor.

Animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde yarışmak üzere İran, Fransa, Brezilya, İspanya, Ermenistan, İtalya, ABD, Kore, Yunanistan, Japonya, Porto Riko, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre, Venezuella gibi ülkelerin aralarında bulunduğu 64 ülkeden yüzlerce film başvuruda bulundu. Kasım ayında gerçekleşmesi planlanan festivale başvurular, 15 Eylül tarihine kadar devam edecek.

DAHA ÇOK FİLM DAHA ÇOK İZLEYİCİYE ULAŞACAK

Festivalin İzmir’e yayılması, geçen seneki ilginin ve desteğin korunması için festival ekibinin çalışmaları sürüyor. Bu yıl daha çok filmin daha çok izleyiciye ulaşması için Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak, Bornova, Buca, Karşıyaka Belediyeleri ve üniversitelerle iş birliği için görüşmeler devam ediyor. Festival boyunca 400’ün üzerinde filmin İzmirli sinemaseverlerle buluşması hedefleniyor.

Bilgi için: www.izmirkisafilm.org

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up