İzmir Kısa Film Festivali Başladı!

Festivaller Türkiye

İzmir’in uzun soluklu tek film festivali olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali 16. kez kapılarını açtı!

Yerel yönetimler ve üniversitelerin desteğiyle tüm şehre yayılan festival, film gösterimlerinin yanı sıra atölye çalışmaları ve söyleşilerle 22 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek.

izmir kısa film

Ulusal ve uluslararası kategorilerde birçok film ilk kez Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali ile beyaz perdede gösterilecek. Bu yıl 87 ülkeden bin 591 film başvurusu alan festival, 400’ün üzerinde filmi ücretsiz olarak seyirciyle buluşturacak. Almanya Deneysel Film Seçkisi, Macaristan Seçkisi, İrlanda Seçkisi, Avrupa Film Akademisi (EFA) Kısa Film Seçkisi, Japonya Seçkisi ve Romanya Seçkisi olmak üzere belirlenen özel film seçkileri de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak olan filmler, yönetmen Serdar Akar’ın başkanlığında, Yiğit Özşener, Vildan Atasever, görüntü yönetmeni Andreas Sinanos ve sinema yazarı György Baron’un yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek.

Altın Kedi Ödülleri, 21 Kasım Cumartesi günü Fuar’da yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

——————————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up