Keşfet > Liste 1 yıl önce

Sinefesto

İzlenmesi Gereken 10 “Jean-Luc Godard” Filmi

Fransa'nın Yeni Dalga sinemasının en önemli isimlerinden usta yönetmen Jean-Luc Godard sinemasından izlenmesi gereken 10 filmi sizler için derledik.

Keyifli seyirler!

À Bout de Souffle (1960) - IMDb 7.7

Küçük çaplı bir hırsız bir araba çalar ve dürtüsel olarak bir polisi öldürür. Yetkililer tarafından aranan hırsız, havalı bir Amerikan gazetecilik öğrencisiyle bir araya gelir ve onu kendisiyle İtalya'ya kaçması için ikna etmeye çalışır.

Le Mêpris (1963) - IMDb 7.5

Senarist Paul Javal'ın karısı Camille ile olan evliliği, film prodüksiyonu sırasında eşinin yapımcıyla vakit geçirmesi sebebiyle dağılır. Sanat ve iş arasında katmanlı çatışmalar ortaya çıkar.

Goodbye to Language (2014) - IMDb 5.7

Bir çift ve bir köpek arasında sessiz, gerçeküstü bir paralellik.

Bande à Part (1964) - IMDb 7.6

Eski Hollywood B-filmlerine düşkün iki dolandırıcı, bir dil öğrencisini soygun yapmalarına yardım etmeye ikna eder.

La Chinoise (1967) - IMDb 6.9

Küçük bir grup Fransız öğrenci Mao'yu inceliyor. Öğrenciler dünyayı terörizm kullanarak Maoist bir topluluğa nasıl dönüştürebileceklerini ve dünyadaki konumlarını bulmaya çalışırlar.

Alphaville (1965) - IMDb 7.0

Bir ABD gizli ajanı, kayıp bir kişiyi bulmak ve şehri zalim hükümdarından kurtarmak için uzaktaki Alphaville şehrine gönderilir.

Prenom Carmen (1983) - IMDb 6.3

Terör örgütüne bulaşmış bir kadın, soymayı planladıkları bankayı koruyan polis memuruna tehlikeli bir şekilde yaklaşır.

Pierrot le Fou (1965) - IMDb 7.5

Her zaman alışılmışın dışında bir hayat süren Pierrot Cezayirli kiralık katiller tarafından kovalanan Marianne ile Paris'ten Akdeniz'e seyahat ederek sıkıcı toplumundan kaçar.

Une Femme est une Femme (1961) - IMDb 7.4

Bir Fransız striptiz sanatçısı çaresizce anne olmak ister.İsteksiz erkek arkadaşı onu hamile bırakmayı önerir, kabul ettiğinde duyguları karmaşıklaşmıştır.

Masculin Féminin (1966) - IMDb 7.4

Gazeteci Paul, arkadaşıyla birlikte sokak röportaj yaparlarken öte yandan da Vietnam Savaşı'nı protesto ederler. Konuştuğu pek çok insan arasından Paul'ün gözleri Madeleine'inkilerle buluşur. Madeleine ünlü olmanın hayalini kuran bir pop şarkıcısıdır. İkilinin arasında bir aşk filizlenir. Ancak Paul'den hoşlanan tek kişi Madeleine değildir. Onun ev arkadaşları olan Catherine ve Elisabeth de Paul'ün peşindedir.

İlginizi Çekebilir