İtalya’nın Oscar Adayı ‘Dogman’ Oldu

Avrupa Sineması

‘Dogman’ bu yıl İtalya adına Oscar’da yarışacak.

İtalya’nın ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ kategorisi için Akademi’ye göndereceği film kesinleşti: Matteo Garrone yönetmenliğindeki Dogman filmi bu sene Oscar’a aday olmak için yarışacak. Film, Cannes Film Festivali’nde ‘En İyi Aktör’, ‘Palm Dog’ ve ‘Palme d’Or’ kategorilerinde ödül almıştı.

Dogman’de nazik, sevgi dolu bir adam olan Marcello köpek bakıcılığı yapmaktadır. Vaktinin çoğunu bakımını üstlendiği köpekler ile geçirir. Sakin, sıradan bir yaşam süren Marcello, hayatını değiştirecek bir adam ile tanışır. Adam sayesinde farklı bir dünya ile tanışan Marcello şiddet dolu bir hayata sürüklenir. Garrone’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Marcello Fonte, Adamo Dionisi, Edoardo Pesce, Francesco Acquaroli, Nunzia Schiano gibi isimler yer alıyor.

İtalya’nın Oscar’a aday olan son filmi 2013 Paolo Sorrentino yapımı ‘The Great Beauty’, ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ kategorisinde Oscar almıştı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up