İtalyan Mafyası Bir Kez Daha Beyazperdede

Avrupa Sineması

Şiddet, kirli ilişkiler ve yolsuzluklar. İtalyan mafyası bir kez daha beyazperdede. Carlo Bonini ve Giancarlo De Cataldo’nun aynı adlı romanından uyarlanarak sinemaya aktarılan “Suburra” Roma’da organize suç örgütleri ve politikacılar arasındaki karanlık ilişkilere odaklanıyor.

Film şiddet yüklü olmasına rağmen yönetmen Stefano Sollima turistleri ürkütmek istemediklerini İtalyan başkentinin filmdeki kadar kötü olmadığını belirttti: “Film kentin alışılmamış ve gizli kalan yanını ortaya çıkarıyor. Her zamanki sıradan yerlerde olan garip olaylar. Fakat öte yandan Roma tüm tarihi güzellikleri ile gezilmesi gereken güzel bir yer. Ama sadece bundan ibaret değil. Hayatta kalmak, dengeyi sağlamak için birbirleriyle savaşan farklı güçler tarafından yönetilen dev bir metropol.”

Çekimleri 7 günde tamamlanan “Suburra”, Roma’nın sulak bölgesini Las Vegas’a dönüştürmek isteyen mafyanın girdiği cinayet ve yolsuzluk mücadelesini anlatıyor.

İki mafya örgütünün çapraz ateşi arasında ihanet ve hile ağının içinde kalan politikacı Filippo Malgradi rolünü Pierfrancesco Favino canlandırıyor:
“Roma güzel bir şehir. Caddelerinde bu tür şeylerle karşılaşmazsınız. Geceleyin rahatça yürüyüşe çıkabilir ve eğlenirsiniz. Fakat dünyada her büyük şehirde olduğu gibi buranın da gizli tarafları mevcut. Kaşınmadığınız sürece siyasi çevreye veya politik bir anlaşmazlığın ortasına asla davet edilmezsiniz.”

İtalya’da büyük bir başarıya imza atan filmin 10 bölümlük dizi halinde daha geniş bir versiyonu çekilmeye başlandı.

Netflix’in ilk orijinal İtalyan dizisinin dünya üzerinde yayınlanmasına 2017 yılında başlanacak.

“Suburra” filminin Türkiye vizyon tarihi henüz belli değil.

Kaynak: Euronews

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up