İsveç “Gırgıriye”ye Güldü

Dünya Festivaller

Uluslararası Komedi Film Festivali‘nde Gırgıriye filminin gösterimi yapıldı.

İsveç’in başkenti Stockholm’de 2’ncisi düzenlenen Komedi Film Festivali‘nde, 10 ülkeden 10 uzun metrajlı film sinema severlerle buluştu.

Festivalin üçüncü gecesinde Perran Kutman, Müjdat Gezen, Gülşen Bubikoğlu ve daha pek çok usta ismin rol aldığı Gırgıriye filmi festival izleyicisiyle buluştu.

perran-kutman-2

Komedi Film Festivali‘nin özel davetlisi olarak İsveç’te bulunan sanatçı Perran Kutman ve Kemal Sunal‘ın eşi Gül Sunal gösterim sırasında seyirciler arasındaydı.

Sanat hayatının 50. yılında olduğunu belirten Kutman, hayatı boyunca hep saygı ve sevgi gördüğünü söyleyerek sevenlerine teşekkür etti.

Perran Kutman, “Dilerim gözlerimi kapatana kadar da sevgi ve saygı görürüm” dedi.

Gırgıriye filminin hikayesini seyirciye anlatan usta oyuncu, konuşmasının sonunda sahneye davet ettiği Gül Sunal ile beraber seyirciyi selamladı.

Kartal Tibet‘in yönettiği, Adile Naşit, Müjdat Gezen, Perran Kutman, Münir Özkul ve Ayşen Gruda gibi oyuncuların rol aldığı 1981 yapımı Gırgıriye, Türk sinemasının unutulmaz komedi filmleri arasında yer alıyor.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up