İşte ‘Malatya Film Festivali’ Yarışma Filmleri

Festivaller Manşet

Malatya Film Festivali’nin ulusal uzun metraj kategorisinde yarışacak filmler belli oldu.

Geçen sene ilki düzenlenen ve sinemaseverler tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Malatya Film Festivali’nin ulusal uzun metraj kategorisinde yarışacak filmler belli oldu.

18-24 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek festivalde sekiz film yarışacak. Prof. Dr. Oğuz Onaran, Doç. Dr. Berrin Yanıkkaya ve Levent Cantek’ten oluşan ön jürinin seçtiği filmler Malatya’da sinemaseverler ile buluşacak. Festivalin ulusal uzun metraj kategorisinde yarışacak filmler şöyle: Eylül (Cemil Ağacıkoğlu), Gelecek Uzun Sürer (Özcan Alper), Kar Beyaz (Selim Güneş), Küçük Günahlar (Rıza Kıraç), Mar (Caner Erzincan), Saklı Hayatlar (Haluk Ünal), Unutma Beni İstanbul (Kolektif-Artistik Yönetmen: Hüseyin Karabey), Zenne (M. Caner Alper-Mehmet Binay).

Festivalin ulusal uzun metraj film yarışma bölümünde filmler “en iyi film”, “en iyi yönetmen”, “en iyi kadın oyuncu”, “en iyi erkek oyuncu”, “en iyi senaryo ödülü”, “en iyi özgün müzik” dallarında değerlendirilecek. Jüri tarafından seçilen en iyi film, “Kristal Kayısı En İyi Ulusal Uzun Film Ödülü” ve 30 bin TL ile, en iyi yönetmen ise sanatçı ödül heykelciği ve 10 bin TL ile ödüllendirilecek. En iyi senaryo, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu, en iyi özgün müzik dallarında ödüle layık görülen sanatçılar ise ödül heykelciğinin yanı sıra 6 bin TL para ödülü kazanacaklar. Ulusal Kısa Film Yarışması’nda Kristal Kayısı En İyi Kısa Film Ödülü’nü alan film ise 5 bin TL ile ödüllendirilecek.

Zaman

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up