İşte bu nokta ‘Ateşin Düştüğü Yer’

Genel

İsmail Güneş‘in uzun bir aradan sonra çektiği çektiği merakla beklenen son filmi “Ateşin Düştüğü Yer” dağıtıcı tekeline takıldı.

İsmail Güneş‘in uzun bir aradan sonra yapımcılığı, yönetmenliği ve senaristliğini yaparak bin bir yokluk ve çile eşliğinde çekimlerini tamamladığı 7 Ekimde gösterilmesi planlanan merakla beklenen son filmi “Ateşin Düştüğü Yer” dağıtıcı tekeline takıldı.

Bu kadar zor şartlar altında çekilen filmin gösteriminin Türkiye’de sinema işletmeciliğini tekelinde tutan belli başlı guruplar tarafından görüntü ve ses kalitesi olarak en kötü salonlara reva görülmesi, yönetmeni bir haylı kızdırarak haklı sebeplerle filmini gösterimden çekmesine neden oldu.

Sergilenen bu çirkin tavır muhafazakar camianın parmakla sayılan yönetmenlerinin son yıllarda neden üretken olamadıklarının gözle görülür kanıtlarından biri olarak gösterilebilir.

Konuyla ilgili ayrıntıları sizlere iletmeye devam edeceğiz.
Filmin Konusu

16 yaşında beklenmeyen bir hastalık sebebiyle hastaneye kaldırılan Ayşe’nin ameliyat olması için ailesi büyük bir çaba gösterir. Ameliyat sırasında Ayşe’nin hamile olduğu anlaşılınca, yaşatma çabası içindeki aile birden öldürmek için mücadeleye girer. Öldürme işini üstlenen baba Osman ve Ayşe yolculuğa çıkarlar. Bu yolculukta baba kızını birçok kez öldürmeye teşebbüs eder. Ama bu yolculuk baba ile kızın birbirlerini daha çok anlaması için fırsat olacaktır.

 İkinci Perde

‘Ateşin Düştüğü Yer’ ile ilgili haberler: Ateşin Düştüğü Yer 7 Ekim’de Vizyonda!

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up