İşte bayram haftasının vizyon filmleri

Manşet Türkiye

Bayrama sayılı günler kala vizyona birbirinden heyecanlı, neşeli, romantik aksiyon dolu 5 film vizyona giriyor. İşte 26 Ağustos haftasının vizyon filmleri…

Babamın Penguenleri (Mr. Popper’s Penguins) :

Babamın Penguenleri

Mark Waters’ın yönettiği ve Jim Carrey, Carla Gugino, Angela Lansbury ile Ophelia Lovibond’un oynadığı ”Babamın Penguenleri” filminde, eşinden boşandıktan sonra hayatına son derece rutin bir şekilde devam eden iş adamı Tom Popper’in hayatı, babasından kendisine miras kalan 6 penguenle değişir. Önce penguenleri bir hayvanat bahçesine vermeyi düşünen Tom, çocukları penguenlere bayılınca, evini bir kış parkına çevirmeye karar verir.

 

Yeryüzündeki Son Aşk (Perfect Sense) :

Yeryüzündeki Son Aşk

David Mackenzie’nin yönettiği ve Ewan McGregor, Eva Green, Connie Nielsen ile Stephen Dillane’in oynadığı ”Yeryüzündeki Son Aşk (Perfect Sense)” filminde de kadınlara bağlanmakta sorun yaşayan Michael, soğuk görünümlü güzel doktor Susan ile tanışır. Susan, uzun bir süredir kendini işine adayıp özel hayatından vazgeçer, Michael ise kadınlarla ciddi ilişki kurmaktan kaçınır. İkisi de birbirlerine karşı derin duygular hissederken, tüm dünyada insanların duyularını sırayla yok eden salgın bir hastalık baş gösterir.

 

Uzaylıların Şafağı (Attack The Block) :

Uzaylıların Şafağı

Joe Cornish’in yönettiği ve Nick Frost, Jodie Whittaker, John Boyega ile Terry Notary’nin oynadığı ”Uzaylıların Şafağı” aksiyon sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Filmde, Güney Londra’nın varoşlarına büyük bir uzaylı saldırısı gerçekleşir. Bir grup gençten ibaret bir sokak çetesi, bu saldırıya karşı koymak için örgütlenir.

 

Yeşil Fener (Green Lantern) :

Yeşil Fener

Martin Campbell’in yönettiği ve Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard ile Mark Strong’un oynadığı ”Yeşil Fener” filminin konusu da şöyle:

Gizemli bir evrende Yeşil Fener Kolordusu olarak adlandırılan barış ve adalet koruyucuları vardır. Gökadalarda düzeni koruyacaklarına söz veren birliğinin her üyesi, onlara süper güç veren bir yüzük takar. Ama Parallax adında yeni düşmanları evrendeki güç dengesini bozmaya kalkışınca, kaderleri seçilen ilk insan, yeni asker Hal Jordan’a emanet edilir.”

 

Kolombiyalı: İntikam Meleği (Colombiana) :

Kolombiyalı: İntikam Meleği

Olivier Megaton’un yönettiği ve Zoe Saldana, Jordi Molla, Cliff Curtis ile Lennie James’in oynadığı ”Kolombiyalı: İntikam Meleği” filminin konusu da Kolombiya’da geçiyor. Filmde, 9 yaşındaki Cataleya, anne ve babasının katledilişine seyirci olur ve kendisi de katledilmekten kılpayı kurtulur. Amcası Emilio ile Amerika Birleşik Devletleri’ne sığınır. Bundan 15 yıl sonra, bir kiralık katil olarak amcası için çalışacak ve geride hep anne ve babasının katilleri için her kurbanın göğsüne çizdiği bir orkide kartviziti bırakacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up