İSTANBUL SPOR FİLMLERİ FESTİVALİ

Festivaller

ULUSLARARASI FICTS
1. İSTANBUL SPOR FİLMLERİ FESTİVALİ ŞARTNAMESİ
23-25 Eylül 2011
AMAÇ
Festival Spor Filmleri ve Programları aracılığı ile spor filmleri ve videolarının üretiminin yaygınlaşması, Dünyadaki televizyon ve filmlerin sanatsal ve kültürel gelişimine katkıda bulummak amacı taşımaktadır. Spor imajının kalitesinin arttırılması, üreticilerin ürünlerini yayınlamak için teşvik edilmesi, Olimpizmin altını çizerek spor yayıncılığında yaratıcı şekilde çalışanlar arasındaki birliği sağlamak. Spor medyası ve üreticileri arasında işbirliği, çalışmalar, tartışmalar ve yaratıcı ve kültürel konular üretmek amacı taşımaktadır. Spor medyası ve üreticileri arasında ortak bir platform ve dayanışma zemini oluşturmak ve daha fazla ürünün üretilmesini sağlamak.

DÜNYADA FICTS
Uluslararası Spor Filmleri Federasyonu FICTS bünyesinde Türkiye’ninde yer aldığı 108 üye ülke bulunmaktadır. Dünyada Uluslararası Olimpiyat Komitesi IOC’nin partnerliğinde çalışmalarını yürüten FICTS festivali her yıl belirlenen ortalama 15 ülkede düzenlenir. Spor Filmleri Festivallerinde kananan filmler otomatik olarak Milano’da düzenlenen Dünya Finaline katılmaya hak kazanır.

KATEGORİLER
1- Belgesel Filmler
2- Uzun Metraj Filmler
3- Animasyon ve Kısa Filmler
4- TV Şovu, Spor Programı, Talk Show ve Eğlence Programları
5- Sosyal Sorumluluk Filmleri
6- Spor Reklamcılığı (Ticari ve Sosyal Filmler)
7- Spor Kulübü ve Federasyon Filmleri
8- Olimpik Oyunlar ve Olimpik Ruh Temalı Filmler

İÇERİK
Tüm kategorilerde konu ve içerik serbesttir. Spor filmleri kültürel bir olaydır. Hiçbir şekilde Pronografik öğeleri, Olimyat Ruhuna aykırı içeriği barındıramaz. Ürünlerdeki amaç toplumun spor kültürünü geliştirmek, bilgilendirmek ve eğlendirmek olmalıdır.

TÜM KATILIMLAR ÜCRETSİZDİR…
Tüm katergorilerde 1. Olan Filmler Milano’da düzenlenen Dünya Finaline ücretsiz katılacaklardır. Festival komitesince ön elemeyi geçecek 50 eserin temsilcisinin Türkiye’deki festival katılım giderleri Festival Komitesince karşılanacaktır.

SON BAŞVURU TARİHİ : 30 Ağustos 2011

İnternet : www.sporfilmfest.org
Mail: can@sporfilmfest.org veya info@sporfilmfest.org

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up