İstanbul ve Samsun KADEM Sinema Akademilerine Başvurular Başladı

Manşet Türkiye
İstanbul ve Samsun KADEM Sinema Akademilerine Başvurular Başladı

KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) ve Sinefesto işbirliği ile gerçekleştirilen ücretsiz sinema akademileri başlıyor. Konya, Antalya ve Bursa‘nın ardından sıradaki iki şehir Samsun ve İstanbul.  Akademi için başvurular başladı.

Yönetmenlik, görüntü yönetmenliği, senaryo ve kurgu derslerinden oluşan sinema akademileri çeşitli aralıklarla Türkiye genelindeki KADEM il temsilciliklerinde gerçekleştirilecek.

Teorik ve pratik eğitimin birlikte verileceği KADEM Sinema Akademileri toplam 8 haftalık periyotlarda, hafta sonları yapılacak. Katılımın ücretsiz olduğu akademilere öğrenci kabulleri ilgili temsilciliklerde gerçekleştirilecek mülakatlar ile yapılacak. Akademide yaş sınırlamasının olmadığını da hatırlatalım.

İstanbul KADEM Sinema Akademisi’ne başvurmak için tıklayınız

Hangi dersler var?

Derslere katılacak usta isimlerin katılımcılara senaryo, görüntü yönetmenliği, kurgu ve yönetmenlik konularında vereceği eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirmek istedikleri projelere yönelik ünlü oyuncu ve yönetmenlerin katılımıyla ustalık sınıfları da gerçekleştirilecek. Eğitim sonunda öğrenciler tarafından bir de kısa film çekilecek.

KADEM Sinema Akademileri’nin İstanbul ayağı için başvurular  30 Haziran’a kadar yapılabilecek. Mülakatlar 1-2 Temmuz’da yapılacak. 8 Temmuz’da başlayacak olan eğitim 27 Ağustos‘ta sona erecek.

Samsun‘daki akademi için başvuruların son tarihi 25 Haziran. Mülakat tarihleri 29-30 Haziran. Eğitim ise 1 Temmuz’da başlayacak, 20 Ağustos’ta sona erecek.

Samsun KADEM Sinema Akademisi’ne başvurmak için tıklayınız

KADEM Sinema Akademileri için başvurular ilgili temsilciliklere yapılabilir.

KADEM Genel Merkez:

Küçük Çamlıca Mh. Kısıklı Cd. No: 112/A Üsküdar/İstanbul/TÜRKİYE
Tel: +90 (216) 325 03 07
Faks: +90 (216) 325 03 09

KADEM Samsun Şubesi

Kadıköy Mh. Şair Cemal Safi Sk. Paşa Konakları No: 16 İlkadım/Samsun
Tel: +0 (362) 431 20 17

0531 546 54 18

E-Posta: samsun@kadem.org.tr

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up