İstanbul Film Festivali’nde Bugün

Festivaller

İstanbul Film Festivali bugün başladı. İşte Festivalin bugünkü etkinlikleri.

  • Festival saat 11.00’de İtalyan Kültür Merkezi’nde gösterilecek Elmas Adası ile heyecanlı bir başlangıç yapıyor. Cannes ödüllü film, Kamboçya’da kayıp kardeşlerini arayan bir genci takip ediyor.
  • Bir köylü kadının yıllar süren hak ve adalet arayışını farklı bir görsellikle takip eden Ben Madame Bovary Değilim, “Dünya Festivallerinden” bölümü kapsamında bugün saat 16.00’da Beyoğlu Sineması’nda gösterilecek. Aynı seansta Atlas Sineması’nda ise festivalin bir diğer önemli filmi Yaralı Kalpler, izleyicilerle buluşacak. Romen yazar Max Blecher’in otobiyografik romanından sinemaya uyarlanmış film, 1937’de bir sanatoryumda geçiyor.
Salt and Fire

Tuz ve Ateş

  • Festivalin Anadolu yakasındaki ev sahibi Rexx Sineması’nda 19.00’da gösterilecek Tuz ve Ateş, doğa ve insan arasındaki çatışmayı konu ediniyor.
  • İlk günün kaçırılmaması gereken bir diğer filmi ise saat 21.30’da Atlas Sineması’nda gösterilecek Sonsuz Şiir. “Yıllara Meydan Okuyanlar” bölümü kapsamında gösterilen filmde yönetmen Alejandro Jodorowsky, seyirciyi her anı çılgınlıkla dolu bir dünyaya davet ediyor.
Endless Poetry

Sonsuz Şiir

  • 36. İstanbul Film Festivali’nde bu yıl 15. İstanbul Bienali’ne özel olarak yapılan ve 10 uzun, 5 kısa metrajlı filmden oluşan “iyi bir komşu” başlıklı seçki de yer alıyor. 16 Eylül-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek binealin küratörleri Elmgreen & Dragset tarafından bir araya getirilen bu filmler, farklı kimliklerin bir arada varoluş hikâyelerine ve yaşantılarına odaklanıyor. Festivalin ilk gününde “iyi bir komşu” seçkisinden Elma, Toponimi, Ta’ang ve 40 Günlük Sessizlik, Pera Müzesi Oditoryumu’nda gösterilecek.

  • “Musikişinas” bölümünde yer alan Haykır Saraybosna, 21.30’da Beyoğlu Sineması’nda filmin yönetmeni Tarık Hodzic’in katılımıyla gösterilecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up