İstanbul Film Festivali’nde Bugün (6 Nisan Perşembe)

Festivaller Türkiye

36. İstanbul Film Festivali‘nin 2’nci gününde yapılacak etkinlikler ve gösterimler.

 

  • “NTV Belgesel Kuşağı” filmlerinden Beuys, 13.30’da Rexx Sineması Salon 5’te Rhea Thoenges’in katılımıyla;
  • “iyi bir komşu” bölümünde yer alan Youkali, 13.30’da Pera Müzesi Oditoryumu’nda filmin yönetmeni Oswaldo Diaz Medina’nın katılımıyla;
  • “Dünya Festivallerinden” bölümünde yer alan Dağların Tepelerin Ardında, 16.00’da Beyoğlu Sineması’nda filmin yönetmeni Eran Kolirin’in katılımıyla gösterilecektir.
  • Festivalin ikinci gününde bu filmleri kaçırmayın!

RÜCKKEHR NACH MONTAUK /RETURN TO MONTAUK

 

  •  Alman sinemasının en önemli temsilcilerinden, adı Teneke Trampet ile anılan usta yönetmen Volker Schlöndorff imzalı Unutulmayan Aşk, festivalin “Yıllara Meydan Okuyanlar” bölümü kapsamında  21.30’da Beyoğlu Sineması’nda  gösterilecek. Berlin’de Altın Ayı için yarışan filmin senaryosu, Max Frisch’in bir öyküsünden esinlenerek yazılmış.
  • Son filmi Baharatın Tadı’ndan 13 yıl sonra sinemaya festivalin açılışını yapan Lodos ile geri dönen yönetmen Tassos Boulmetis, bu sefer seyirciyi Yunanistan tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor. Film, 22.00’de Atlas Sineması’nda gösterilecek. Seans, bir önceki filmin uzunluğu sebebiyle 22.00’de başlayacaktır.

Miss Sharon Jones!

  • Sahne enerjisiyle dinleyen herkesi kendine hayran bırakan, Amy Winehouse ve Mark Ronson gibi birçok sanatçıya esin veren Sharon Jones’un son üç yılına odaklanan Miss Sharon Jones!, festivalde mutlaka izlemeniz gereken filmlerden.  Jones’un dostu ve saygın belgeselci Barbara Kopple tarafından çekilmiş filmin gösterimi 19.00’da Cinemaximum City’s Nişantaşı Salon 3’te gerçekleşecek.
  • Geçen yıl hayatını kaybeden Polonyalı usta yönetmen Andrej Zulawski’nin yasaklanan ve yıllar boyu tamamlanamayan epik filmi Gümüş Küre ise bugün19.00’da Atlas Sineması’nda izlenebilir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up