37. İstanbul Film Festivali İçin Başvurular Başladı

Festivaller Türkiye
37. İstanbul Film Festivali İçin Başvurular Başladı
İstanbul Film Festivali bu yıl 37. yaşını kutluyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen festivalin yeni yıl için başvuruları başladı.

Festival programında Türkiye Sineması bölümünde yer alacak filmler için son başvuru tarihi 25 Ocak 2018 olarak belirlendi. 6-17 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak olan festivale başvurular sadece internet üzerinden yapılabilecek. Başvurular için ayrıntılı bilgi festivalin resmi internet sitesi film.iksv.org‘da yer alıyor.

Festivalin Türkiye Sineması bölümünde yer alan filmler Ulusal Yarışma, Yeni Türkiye Sineması, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması başlıkları altında gösteriliyor. Ulusal Yarışma’ya katılan filmlerin değerlendirilmesi sonucunda En İyi Film’e Altın Lale Ödülü veriliyor; ayrıca Jüri Özel Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Müzik dallarında da birer ödül veriliyor.

37. İstanbul Film Festivali Türkiye Sineması danışma kurulu, sinema yazarları Engin Ertan, Nil Kural, Kaan Karsan ve Esin Küçüktepepınar’dan oluşuyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up