İstanbul Film Festivali Başlıyor

Festivaller Türkiye
İstanbul Film Festivali Başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen, 5-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan 36. İstanbul Film Festivali, 4 Nisan Salı akşamı TİM Maslak Show Center’da yapılacak açılış töreniyle başlıyor.

Onur Ödülleri Belli Oldu

5-15 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan 36. İstanbul Film Festivali’nin açılış töreninde, Yeşilçam’ın en üretken yönetmenlerinden Barış Pirhasan, sinemanın gelmiş geçmiş en güzel yüzlü aktrislerinden Selma Güneri’ye, Türkiye sinema ve tiyatro tarihinin değerli oyuncusu Macit Koper’e ve usta yönetmen Çetin Tunca’ya festivalin “Sinema Onur Ödülleri” takdim edilecek.


Ayrıca sahne ve sinemanın usta oyuncusu Sir Ian McKellen da İstanbul Film Festivali’nin Onur Ödülü’nü almak üzere, British Council işbirliğiyle ödül töreninde bulunacak.
Cem Davran’ın sunuculuğunu üstleneceği gecede ayrıca festivale destek veren kurum ve kuruluşlara İKSV tarafından birer teşekkür plaketi verilecek. Açılış töreninin ardından festival, Tassos Boulmetis’in yönettiği Lodos / Notias filmiyle başlayacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up