İstanbul Bienali’nden Her Hafta İki Film

Etkinlikler Türkiye
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Bienali, her cuma kısa filmleri sinemaseverlerle buluşturacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler sonucu İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Bienali bünyesinde her cuma kısa filmler sinemaseverlerle buluşturulacak.

Bienal’e katılan sanatçılarla işbirliği halinde her cuma gerçekleştirilecek programda, iki sanatçı filmi “bienal.iksv.org” adresinden 7 günlüğüne erişilebilir olacak.

Konuya ilişkin İKSV’den yapılan açıklamada: “İstanbul Bienali, 33 yıllık serüveninde türlü dalgalanmalar ve belirsizliklere karşı sanatı yanına alıp her zaman yeni yeşeren düşüncelerin, heyecanların, merakların izini takip etti. Dünyanın dört bir yanında hayatımızın sınırlarını yeniden belirlediğimiz bu dönem, çevremizle ve kendimizle kurduğumuz ilişkiyi gözden geçirmek için de bir alan sağlıyor. Bizler bu dönemde sanatın daha yaygın bir erişim imkanı bulacağını umuyor, hayal dünyasının fiziksel sınırlarla belirlenemeyecek ölçüde zengin olduğunu hatırlıyoruz. Daha önce İstanbul Bienallerine katılan sanatçılarla işbirliği halinde, her cuma iki sanatçı filmini 7 günlüğüne dijital erişime açıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Seçki kapsamında bu hafta Mısırlı senarist ve yönetmen Basim Magdy‘nin 2011 yapımı Dünyayı Anlamak İçin 13 Temel Kural filmi ile Volkan Aslan‘ın 2017 tarihli Evim Evim Güzel Evim başlıklı video enstalasyonu izlenime sunuluyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up