Bizimle İletişime Geçin

Liste

İspanyol Sinemasından Gerilim Türünde 12 Başyapıt

Hollywood klişelerinden sıkılanlara…

Yayınlandı

tarihinde

Hollywood klişelerinden sıkılan gerilim sever izleyicilere ilaç gibi gelecek, son dönem gerilim sinemasında senaryosu, kurgusu zekice ve özgün filmleriyle rüştünü ispatlamış İspanya’dan bir liste…

Sibel Atagün hazırladı.

El orfanato

Yetimhane (2007) El orfanat IMDb 7.5

2007 yapımı bir yetimhane filmi olan The Orphanage’nin yönetmenliğini Juan Antonio Bayona, yapımcılığını ise gerilim türünde kendini kanıtlayan, sırf isminin hürmetine filmi izlettirebilecek Guillermo Del Toro üstlenmiş. Başrolünde İspanyol gerilim sineması dendiğinde ilk akla gelen isimlerden başarılı oyuncu Belen Rueda’nın yer aldığı film korku filmi klişelerini barındırsa da görselliği, konuyu ağır ağır işleyerek gerilimi yükseltmesi ve kan şiddet görsellerine yer vermeden psikolojik unsurlarla korkutuculuğu sağlaması ile izleyicilerden yüksek not almış diyebiliriz. Çocukluğu yetimhanede geçmiş bir kadının yıllar sonra büyüdüğü yetimhaneyi satın alması ile çocukluğunda kaybettiği sevdiklerinin ruhlarını görmeye başlamasının konu edinildiği film klasik bir hayalet hikayesi değil. Görselliği ve ses unsurlarının yerinde kullanımı ile her ne kadar gerilecek olsanız da filmin tek eksiği bu filmdeki hayaletlerden korkmayacak hatta onları sevecek olmanız.

_____

Los ojos de Julia

Julia’nın Gözleri (2010) Los ojos de Julia IMDb 6.7

Senaryosunu son dönem İspanya gerilim sinemasının gizem-suç-gerilim unsurlarını zekice kullanmasıyla adını duyuran ismi Oriol Paulo ile birlikte özgünlüğünü El Habitante İncierto ile kanıtlamış Guillem Morales’in, yönetmenliğini yine Guillem Morales’in üstlendiği 2011 yapımı filmde, bizi gizemli ve gerilim dolu bir atmosfer karşılıyor. Filmde ileride kör olmasına sebep olacak bir göz hastalığı olan Julia’nın ( Belen Rueda)  gözleri görmeyen ikiz kardeşinin intiharının ardından intihar olayının gerçekliğini araştırmaya başlaması işleniyor. Fakat bu sorgulama hikayesi klasik bir cinayet mi intihar mı sorgulaması değil. Julia’nın gözlerini kaybetmesi sonucu kardeşinin katilinin kendisini izlediği şüphesi ile mücadele etmesi izleyiciyi metafizik bir gerilimin ortasına atıyor. Sırf Belen Rueda için bile izlenir olsa da gerçekten sağlam bir gerilim filmi olduğunun altını çizelim.

Gizli Oda

Gizli Oda (2011) La cara oculta IMDb 7.4

Andres Baiz imzalı 2011 yapımı oldukça farklı bir gerilim filmi. Film tek mekanda geçen filmlerden. Bu şekilde bir ya da iki mekanda geçip bu denli sürükleyici olabilmek gibi zor bir işi çok iyi kotarmış. Çapkın bir müzisyenin sevgilisi, sevgilisine ders vermek için ev sahibesinin parlak fikri ile bir veda videosu çekerek kendisini evin yatak odasından geçilen gizli sığınağına kapatır. Kızımızın bu akıl almaz gereksiz dersinden müthiş bir gerilim doğar. Kesinlikle izlemeye değer.

___

Secuestro 

Secuestro (2016) IMDb 6.3

İspanyol deha Oriol Paulo bu kez senaryo koltuğunda. Basit bir hikaye gibi başlayıp üst üste gelen tersliklerle içinden çıkılmaz hale gelen bir kayıp çocuk hikayesi. 2016 yapımı filmin yönetmeni Mar Targarona. Kaybolan çocuğunu bulan, çocuğun kendisini kaçıran kişiye dair yanlış teşhisi ile kaybettiği itibarını geri kazanmak isteyen bir avukat kadının karizmasını çizdirmemek uğruna mahvettiği hayatlar diye kendimce bir özet getirdim filme. İyi seyirler.

____

Kiralık

Kiralık (2006) Películas para no dormir: Para entrar a vivir IMDb 6.3

Peliculas Para No Dormir serisinden seçtiğim film. Yani şahsıma göre serinin en iyisi. Jaume Balaguero imzalı 2006 yapımı filmde yeni bir eve taşınmak isteyen çiftimiz bir emlak ilanı ile ıssız bir yere giderler. Buraya kadar konu size bir korku klişesi filmi intibası uyandırmış olabilir. Durun kapatmayın! Emlakçı psikopat kadını canlandıran Nuria Gonzales’in müthiş oyunculuğu, yerinizde sizi iki dakika huzur içinde durdurmayacak gerilimi ile sonuna kadar izlettiriyor. Çiftimizdeki kadın İspanya gerilim sinemasının vazgeçilmez simalarından Macarena Gomez.

_____

La habitación de Fermat

Kapan (2007) La habitación de Fermat IMDb 6.7

Luis Piedrahita ve Rodrigo Sopeǹa imzalı 2007 çıkışlı film Cube serisini izleyenlere tanıdık gelecek bir senaryoya sahip. Fakat İspanyol gerilimine özgü sürekli şaşırtma, yavaş yavaş ve izleyiciyi gererek çözülen gizem öğeleri ile Cube filminden ayrılıyor. Dört matematik dehasını kapanvari bir odaya kapatan gizemli adamımız Fermat’ın ismi Fermat’ın son teoremine dayanıyor. Fermat, matematikçilere sorular soruyor ve bilemedikleri ya da geç cevap verdikleri her soruda kapan biraz daha kapanıyor. Kurgu ve konu güzel evet ama final bağlamında havada kalan bir senaryo olması filmin tek eksiği. Bu özgün senaryo çok daha güzel bir finalle sonlanabilirdi fakat bu eksik filmi izlemeye engel değil.

_____

Musarañas

Tuhaf Ev (2014) Musarañas IMDb 6.7

Genç yönetmen Juanfer Andres ve Esteban Roel imzalı 2014 yapımı film, izlediğinize asla pişman olmayacağınız bir psikolojik gerilim. Ruh hastası bir abla, kız kardeş, hastalıklı bir aşk, travmatik bir geçmiş ve saplantılı bağlılık öğeleriyle psikolojik gerilim severleri de kan görmek istiyoruz diyenleri de memnun edecek cinsten. Ayrıca Macarena Gomez oyunculuğu ile beni kendisine hayran bıraktırmıştır. Baba rolünde ise İspanya sinemasının göz bebeği Luis Tasar yer almakta.

Tez

Tez (1996) Tesis IMDb 7.5

Karşınızda Amanebar efsanesi 96 yapımı bir film. Amanebar’ın dünyaca duyulmasını sağlayan Snuff türünün başyapıtı. Üniversitede şiddet konulu bir tez hazırlayan Angela’nın bulduğu bir snuff videosunun peşine düşmesi ile başına gelen dehşet dolu olayların konu edildiği film özellikle yabancı filmlerde aşina olduğumuz merak ve deli cesareti birleşimi ile Angela’nın başına açtığı korkunç bir belaya odaklanıyor. Filmin sonuna kadar kim bu manyak demekten yok artık diye yerinizde hoplamaktan kendinizi alamayacaksınız.

Suç Zamanı

Suç Zamanı (2007) Los cronocrímenes IMDb 7.2

Nacho Vigalondo imzalı 2007 yapımı bu filmin konusunu okuyup haftalarca burun kıvırdığım ve nihayet merakıma yenilip izlediğimde şok olduğum, tek kelimeyle bayıldığım film. Siz de ilk okuduğunuzda klasik bir zamanda yolculuk filmi deyip geçtiyseniz hemen geri dönün. Bahçesinde huzur içinde evinin etrafını dürbünle izleyen Hektor’un elbiselerini çıkaran ve ortadan kaybolan bir kadın görmesi üzerine yine merak duygusuna yenilerek kızın peşine düşmesi sonucu başına çözülmez çoraplar öreceği, ilerleyen dakikalarda ikinci ve üçüncü Hektor’un filme dahil olacağı hafiften kafa karıştıran müthiş bir bilim-kurgu gerilim filmi.

Contratiempo

Contratiempo (2016) IMDb 8.0 

Dahi çocuk Oriol Paulo imzalı 2016 çıkışlı film, dedektiflik, gizem, cinayet denilince akla ilk gelen Agahta Christie’yi ona katlayan, tam anlamıyla bir ters köşe destanı. Başarılı bir iş adamı. Evli ve çocuklu. Yasak aşkı ile yaptığı bir araba yolculuğu esnasında kaza ile bir cinayete sebep olur. Olayı gizleyip üstünü örttüğünü düşünürken kendilerini izleyen ve tüm olan biteni gören birinin olduğunu fark etmeleriyle bulmaca başlar. Film yer yer sürprizi abartmış olsa da hoşumuza gitmedi dersek yalan olur.

El cuerpo

Ceset (2012) El cuerpo IMDb 7.6 

Paulo’nun 2012 yapımı ilk harikası.

Mayka Villaverde ( Belen Rueda) adlı hırslı, zeki ve hayatında her ince noktayı planlayan, aşık olduğu genç kocasının bile hayatını düzenleyebilme becerisine sahip bir kadın beklenmedik bir şekilde ölür. Olay intihar mı cinayet mi çözülmeden bir de morgdan kadının cesedi kaybolur. Olayı inceleyen dedektif Jaime de pek öyle aydınlık bir geçmişe sahip değildir. Bundan sonra katil kim, ceset nerede, neden, nasıl sorularıyla şaşkınlık içinde filmi izliyoruz. İzlediğim en sağlam gerilim filmlerinden diyebilirim.

Ölüm Uykusu

Ölüm Uykusu (2011) Mientras duermes IMDb 7.2

Geldik zirveye. Jaume Balaguero’nun 2011 yapımı bu filmi esasında gerilim yönünden El-Cuerpo’nun gerisinde olsa da özgünlüğü ve etkileyiciliği ile benim için zirveye oturmuş durumda.

Luis Tosar’ın muhteşem oyunculuğu ile hiçbir klişe barındırmayan sıra dışılığı ile gönlüme taht kurdu. Kendi mutsuzluğu yüzünden kimsenin mutlu olmasını istemeyen adamımız hayata tutunabilmek için başkalarını mutsuz etme yolunu seçiyor. Yer yer tırnak yedirtecek bir gerilime, adamın mutsuzluğunu ve acınası çaresizliğini izledikçe kedere, mutluluğuna dayanamadığı kadına yaptıklarını gördükçe öfkeye sürükleyen olağanüstü bir film.

twitter.com/film_ve_ruya

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Liste

Netflix Türkiye’de En Çok Seyredilen Filmler (15-21 Kasım)

Netflix açıkladı!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

1. Red Notice (2021)

Red Notice, dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızının peşine düşen bir Interpol ajanının hikayesini konu ediyor. İnterpol tarafından dünyanın en çok aranan insanlarını yakalamak için kırmızı bülten çıkarıldığında, FBI’ın en iyi profil uzmanı John Hartley harekete geçer. Dünyanın en çok aranan sanat hırsızı The Bishop’un peşine düşen John, bu süreçte dünyanın en iyi sanat hırsızı olan Nolan Booth ile ortak olmak zorunda kalır. Yaşanan bir dizi olayın ardından üçlü kendilerini dünyanın dört bir yanındaki tenha bir hapishanede, bir dans pistinde, ormanda ve hepsinden de kötüsü birbirlerinin çalıştıkları şirketlerde bulur.

2. Beni Çok Sev (2021)

Sedat, Konya kapalı cezaevinde gardiyan olarak çalışan bir adamdır. Kendisine verilen görev gereği Sedat, mahkum olan Musa’yı bir günlüğüne cezaevinden çıkararak memleketine götürür. Musa, hapishanede olduğu 14 yılın ardından ilk defa karısını, annesini ve kendisinden uzaklaşan kızı Yonca’yı görür. Kızı ile muhteşem bir gün geçiren Musa, bir şeylerin yanlış gittiğine dair bir hisse kapılır. Çok geçmeden annesi Musa’dan sakladıkları her şeyi anlatır. Yonca aslında Musa’nın kızı değildir. Kızının öldürüldüğünü öğrenen Musa, onun başına gelenleri öğrenmek zorundadır.

3. Central Intelligence (2016) 

Eski bir dostuyla uzun bir aradan sonra Facebook aracılığıyla yeniden bir araya gelen bir muhasebecinin kendisini uluslarası casusluk dünyasının tam göbeğinde bulmasını konu alan film hem aksiyon meraklılarını hem de gülmek isteyenleri cezbedecek gibi görünüyor. İki arkadaş gençliklerindeki farklılıkları bir kenara bırakarak maceranın içine atılıyor.
Rawson Marshall Thurber’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Dwayne Johnson ve Kevin Hart paylaşıyor.

4. Dolittle (2020) 

Dolittle, kraliçenin hastalığına çare bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkan Dr. John Dolittle’ın hikayesini konu ediyor. Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, bunun akabinde kendisini malikanesinin duvarları arasına kapatır. Dış dünya ile bağlantısını kesen Dolittle, genç kraliçenin hastalandığını öğrenince kabuğundan dışarı çıkmaya karar verir. Hastalığa çare aramak için efsanevi bir adaya doğru yola koyulan Dolittle’a bu süreçte genç çırağının yanı sıra endişeli bir goril, kuş beyinli bir ördek, alaycı devekuşu, kutup ayısı ve akıl hocası olan papağan da eşlik eder.

5. Army of Thieves (2021)

Ölüler Ordusu’nda yaşananların öncesinde geçen Army of Thieves, zombi saldırılarının ilk aşamasında küçük bir kasabada banka memuru olan Ludwig Dieter, bir soygun gerçekleştirmesi için gizemli bir kadın tarafından Interpol’ün en çok aranan suçlularından oluşan bir ekibe dahil edilir.

6. One Day (2011) 

Emma (Anne Hathaway) ve Dexter (Jim Sturgess) birbirlerine tamamen zıt sosyal yapılardan gelen iki genç insandır. Emma işçi sınıfı bir aileden yetişmiş, hayata dair devrimci ruhu olan bir genç kızdır. Dexter ise baba parası ile okuyan, çapkın ve eğlenceden başka bir şeyi umursamayan biridir. İkilinin yolları üniversiteden mezun oldukları gün kesişecek ve 15 Temmuz tarihi uzun yıllar sürecek bir arkadaşlığın başladığı gün olacaktır.

Onların hayatları bazen beraber bazen uzak diyarlarda akıp giderken, her yıl 15 Temmuz’da
aralarındaki ilişkinin seyrine de tanık oluruz. Mutlulukları, hüzünleri, umutlarıyla geçen 20 yılın ardından tanıştıkları mezuniyet gününün gerçek anlamını da anlayacaklardır.

Geçtiğimiz sene Carey Mulligan ve Peter Sarsgaard’ın başrollerini paylaştıkları Aşk Dersi (An Education) filmi ile adından bolca söz ettiren Danimarkalı yönetmen Lone Scherfig’in yönettiği film, David Nicholls aynı adlı çok satan romanından beyazperdeye uyarlandı. Filmin senarsitliğini de yazarın kendisi üstleniyor.

7. The Croods (2013) 

Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood’lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug’un önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood’lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Üstelik bir de karşılarına Guy isimli ilginç bir genç çıkar. Sürekli seyahat etmeyi ve yeni icatlar yapmayı seven Guy’ı aileden en çok 19 yaşındaki genç kız Eep sevecektir. Ateş yakmayı bilen Guy, Crood’ların hayatlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

8. Motherless Brooklyn (2019)

1950’li yılların New York’una gittiğimiz Motherless Brooklyn, Lionel Essrog isimli bir dedektifi hikayesinin odağına alıyor. Essrog, Tourette Sendromu denilen bir rahatsızlıktan muzdariptir. Bir yandan sendromun yarattığı ani tiklerle mücadele ederken diğer yandan arkadaşı Frank Minna’nın ölümünü araştırması gerekmektedir. Elinde yalnızca birkaç ipucu ve bir saat gibi çalışan zihni vardır. Lionel’in tüm şehri dengede tutan sırları çözmek için uğraş verecektir.

9. The Harder They Fall (2021)

The Harder They Fall, ailesinin öldüren adamın peşine düşen bir adamın hikayesini konu ediyor. Nat Love , ailesinin ölümüne neden olan Rufus Buck’dan intikam almaya karar verir. Bu yüzden eski çetesini yeniden bir araya getiren Nat, Rufus’un hapisten çıkmasının ardından onun peşine düşer.

10. Love Hard (2021)

Los Angeles’ta yaşayan genç bir kadın olan Natalie’nin aşktan yüzü gülmez. Ancak bir gün bir uygulamada rüya gibi bir adam olan Tag ile eşleştiğinde, işlerin düzelmeye başladığını düşünür. Aşık olduğu adama süpriz yapmak isteyen Natalie, tatil ilçin onu ziyarete gider. Ancak onu kötü bir sürpriz beklemektedir. Aşık olduğunu sandığı adam, internette başka biri gibi davranan utanmaz bir dolandırıcıdır.

Okumaya Devam Et

Liste

James Bond Rolüne Talip Oyuncular

007 karakterine kim hayat verecek?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Daniel Craig “No Time to Die” filmiyle son kez James Bond olarak seyirci karşısına çıkmıştı. Bond sevenler arasında ise 007 karakterine kimin hayat vereceği tartışma konusu olmuştu. Birçok oyuncusun ise role talip olduğu kendileri tarafından açıklanmıştı. İşte gelecekte Bond olarak seyredebileceğimiz isimler şu şekilde:

Dwayne Johnson

Tom Hardy

James Norton

Sam Heughan

Tom Hiddleston

Richard Madden

Jack Lowden

Michael Fassbender

Idris Elba

Okumaya Devam Et

Liste

Netflix Türkiye’de En Çok Seyredilen Filmler (8-14 Kasım)

Netflix açıkladı!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

1. Red Notice (2021)

Red Notice, dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızının peşine düşen bir Interpol ajanının hikayesini konu ediyor. İnterpol tarafından dünyanın en çok aranan insanlarını yakalamak için kırmızı bülten çıkarıldığında, FBI’ın en iyi profil uzmanı John Hartley harekete geçer. Dünyanın en çok aranan sanat hırsızı The Bishop’un peşine düşen John, bu süreçte dünyanın en iyi sanat hırsızı olan Nolan Booth ile ortak olmak zorunda kalır. Yaşanan bir dizi olayın ardından üçlü kendilerini dünyanın dört bir yanındaki tenha bir hapishanede, bir dans pistinde, ormanda ve hepsinden de kötüsü birbirlerinin çalıştıkları şirketlerde bulur.

2. Army of Thieves (2021)

Ölüler Ordusu’nda yaşananların öncesinde geçen Army of Thieves, zombi saldırılarının ilk aşamasında küçük bir kasabada banka memuru olan Ludwig Dieter, bir soygun gerçekleştirmesi için gizemli bir kadın tarafından Interpol’ün en çok aranan suçlularından oluşan bir ekibe dahil edilir.

3. Love Hard (2021)

Los Angeles’ta yaşayan genç bir kadın olan Natalie’nin aşktan yüzü gülmez. Ancak bir gün bir uygulamada rüya gibi bir adam olan Tag ile eşleştiğinde, işlerin düzelmeye başladığını düşünür. Aşık olduğu adama süpriz yapmak isteyen Natalie, tatil ilçin onu ziyarete gider. Ancak onu kötü bir sürpriz beklemektedir. Aşık olduğunu sandığı adam, internette başka biri gibi davranan utanmaz bir dolandırıcıdır.

4. The Harder They Fall (2021)

The Harder They Fall, ailesinin öldüren adamın peşine düşen bir adamın hikayesini konu ediyor. Nat Love , ailesinin ölümüne neden olan Rufus Buck’dan intikam almaya karar verir. Bu yüzden eski çetesini yeniden bir araya getiren Nat, Rufus’un hapisten çıkmasının ardından onun peşine düşer.

5. Yara (2021) 

Benim Adım Yara, İtalya’nın küçük bir kasanasında öldürülen Yara Gambirasio’nun gerçek hikayesini konu ediyor. Küçük kızın öldürülmesi, kasabada şok etkisi yaratır. Azimli bir savcı olan Letizia Ruggeri, suçluyu adalete teslim etmek için elinden gelen her şeyi yapar.

6. The Good Liar (2019)

Yaşamı boyunca dolandırıcılık yapmış olan yaşlı Roy Courtnay, bir akşam yemeği için zengin dul Betty McLeish ile tanışır. İnternetteki çöpçatanlık siteleri aracılığıyla tanışmış olan ikili, kısa sürede birbirlerine yakınlaşırlar. Betty’nin mali varlığı 3 milyon pound değerindedir ve bu Roy’un şimdiye kadarki yaptığı dolandırıcılıklar arasında en büyük parayı elde edeceği ilişki olacaktır. Betty’nin ayaklarını planlı bir şekilde yerden kesen Roy, incelikli planının arasında yavaş yavaş Betty’e değer vermeye başladığını fark eder. Oldukça büyük bir servete konmak için Betty’i kandırmakla planını iptal etmek arasında bir seçim yapması gerekmektedir. Ancak işler Betty’nin torunu, büyük annesinin en son yoldaşına yönelik açık bir şüphecilik gösterdiğinde daha da karmaşık hale gelir. Roy’a güvenmeyen torunu yüzünden arada kalan Betty’nin de Roy’un planlarını bozabilecek gizli bir geçmişi vardır.

7. Doctor Sleep (2019)

Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve “parlama” gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika’nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan “parıltılarının buharını” teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny’i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir.

8. Transformers: The Last Knight (2017)

Transformers bu sefer serinin özündeki efsaneleri paramparça etme hedefini taşıyor. İnsanlar ve Transformerlar savaşta, Optimus Prime ise gitmiş. Geleceğimizi kurtarmanın yegane çıkar yolu geçmişin sırlarında ve Transformerların dünyadaki gizli geçmişinde yatıyor. Dünyayı kurtarma görevi Cade Yeager Bumblebee; bir İngiliz lordu  ve bir Oxford profesöründen oluşan sıradışı bir birliğie kalıyor. Sevilen fantastik serisi Transformers’ın 5. devam halkası olan Transformers 5: Son Şövalye’nin yönetmen koltuğunda serinin üünlü yönetmeni Michael Bay oturuyor. Filmin başrollerinde bir önceki filmin Cade Yeager’ı Mark Wahlberg, Laura Haddock, Anthony Hopkins, Josh Duhamel ve Santiago Cabrera yer alıyor.

9. Army of the Dead (2021)

Army of the Dead, Las Vegas’taki bir zombi salgını sırasında yaşananları konu ediyor. Bir adam salgın sırasında bir grup paralı askeri bir araya getirir ve büyük oynamaya karar verir. Ekip, karantina bölgesine girmeye cesaret ederek gelmiş geçmiş en büyük soygunu gerçekleştirmeye çalışır.

10. Escape Room (2019)

Ölümcül Labirent, kaçış odasından kurtulmaya çalışan altı yabancının hikayesini konu ediyor. 6 kişinin hayatı, kendilerine gönderilen bir postadan sonra bambaşka bir hal alır. Birbirini tanımayan altı yabancıya, bir kaçış odasının giriş biletleri gelir. Üstelik büyük bir ödül de vardır. Eğer içlerinden kaçış odasından çıkmayı başaranlar olursa, bir milyon dolar ödülün sahibi olacaktır. Kimsenin, kendilerine sunulan bu fırsatı kaçırmaya niyeti yoktur. 6 kişinin kaçış odasında bir araya gelmesi ile büyük oyun başlar. Grubun ilk işi, odadan kaçmalarını sağlayacak olan ipuçlarını aramak olur. Onlar odanın içerisinde araştırma yapmaya devam ederken, odanın içerisi yavaş yavaş ısınmaya başlar. Onları kavurmak üzere olan sıcaktan kurtulmayı başaran ekip, kendilerini başka bir etapta bulur. Her başarının ardından başka bir etap onları beklemektedir ve etaplar giderek daha zor bir hale gelir. Hayatta kalabilmek için akıllarını kullanmak zorunda olan grup, kaçış odasından kurtulmanın yolunu bulabilecek midir? Adam Robitel’ın yönetmen koltuğunda oturduğu korku, gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Tyler Labine, Logan Miller, Deborah Ann Woll, Taylor Russell McKenzie, Jay Ellis, Nik Dodani gibi isimler yer alıyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler