‘İsmail ve Roza’ Yunanistan’da Rekora Koşuyor

Avrupa Sineması

Yunanistan’da satış rekorları kıran Türkiye’de de büyük ilgi gören Yannis Yannellis’in “İsmail ve Roza” isimli romanından aynı adla uyarlanan Türkiye ve Yunanistan ortak yapımı film, Yunanistan’da vizyona girdiği 22 Aralık 2016 tarihinden itibaren gişede birinciliği elinde tutuyor.

Yapımcılığını Baran Seyhan ve Panos Papahadzis’in, yönetmenliğini George Kordellas’ın üstlendiği “İsmail ve Roza” Yunanistan’da vizyona girdiği ilk dört günde geçen senenin gişe rekortmeni “Star Wars” serisinin son filmi “Güç Uyanıyor”u geride bıraktı. “İsmail ve Roza”nın gişe rakamları Yunanistan’da en çok izlenen film olma özelliğini taşıyan Oscar ödüllü “The Revenant/Diriliş” filmini de geride bırakarak Yunanistan’ın en çok izlenen yapımı olacağını gösteriyor.

Filmin başrollerinde Yunanistan’ın tanınmış oyuncularından Evgenia Dimitripoulou, Tasos Nousias ve Lida Protopsalti’nin yanı sıra Türkiye’den Yılmaz Gruda ve Cem Aksakal yer alıyor. Çekimleri Atina, İstanbul, İzmir ve Midilli Adası’nda gerçekleşen filmin izleyicilerinin beğenisini kazanan bir diğer yanı ise Türkiye’de de geniş bir hayran kitlesine sahip olan Haris Alexiou’nun film için özel olarak bestelenmiş şarkısı.

İsmail ve Roza” bahar aylarında Türkiye’de de gösterime girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up