İsmail Güneş’in Yönetmenlikteki 25’inci Yılını Kutladık

Manşet Türkiye

Türk Sinemasına 35 yıldan bu yana yönetmen yardımcısı, senarist, aktör, yönetmen, yapımcı, meslek örgütü başkanı gibi pozisyonlarda emeği geçen İsmail Güneş’in yönetmenliğe adım atışının 25. yıldönümünü 25 Aralık Pazar günü kutladık.

Üsküdar Gençlik Merkezinde düzenlenen programa sanat camiasından bir çok değerli isim katıldı. Yapımcı- Yönetmen Osman Sınav, oyuncu Mürşit Ağa Bağ, Sefa Önal, eski milletvekili Erkan Mumcu ve Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan programa katılan misafirler arasındaydı.

Program saat 11.00’da İsmail Güneş filmografisinin değerli filmlerinin gösterimi ile başladı. Ayrıca gençlik merkezi girişinde afiş, lobi kartları ve kamera arkası fotoğraflarını içeren bir sergi de sinemaseverler ile buluştu.

Ali Murat Güven tarafından hazırlanılan kısa bir İsmail Güneş belgeseli ile başlayan ‘Türk Sineması’nda İsmail Güneş Filmlerinin Yeri ve Değeri’ konulu dostça bir söyleşi gerçekleştirildi. Ali Murat Güven’in moderatörlüğündeki söyleşide oyuncu Mürşit Ağa Bağ, Sanat Eleştirmeni Bünyamin Yılmaz, Sinema Yazarı Murat Tolga Şen ve yönetmen Osman Sınav İsmail Güneş ve sineması ile ilgili anılarını ve görüşlerini sinemaseverler ile paylaştılar.

Gecenin sonunda programa destek verenlere ve İsmail Güneş’e plaket verildi. İsmail Güneş’in plaketini ve ödülünü Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan verdi.

[nggallery id=4]

Fotoğraflar: Sadibey.com ve On5Yirmi5.com

(Söyleşinin ayrıntılarını önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.)

Ali Murat Güven’in programdan önce Tvnet’te İsmail Güneş’i anlattığı röportajı:

Sinefesto Haber Merkezi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up