Işıl Eğrikavuk ‘Gezici Festival’de

Genel

Türkiye’de güncel sanat ile sinema arasında bir köprü oluşturmayı hedefleyen Gezici Festival’in bu yılki sanatçı konuğu Işıl Eğrikavuk.

Video ve performanslarında, medyanın oluşturmayı hedeflediği gösteri toplumu ile gündelik yaşam gerçekleri arasındaki tezatları vurgulayan Eğrikavuk’un çalışmaları, bugüne kadar pek çok uluslararası sergide yer aldı. Gezici Festival programında, sanatçının sahte-belgesel formuna yakın beş yapıtına yer veriliyor.

Ekran Resmi 2015-11-09 11.20.58

İhtilaf Sanatı bölümünde yer alan; Karanlık Kütüphane (2006), Gül (2007), Röportaj (2008), Anı Müzesi (2010) ve Ters Köşe (2013) toplumsal sorunları absürt bir dille sorguluyor. Video çalışmalarının yanı sıra performanslarından parçaların ve fotoğrafların da yer alacağı gösterim esnasında Eğrikavuk, işlerinin üretim sürecini anlatacak ve izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Sanatçı ayrıca Gezici Festival ve SALT Ulus işbirliğiyle 28 Kasım ve 5 Aralık tarihlerinde, Ankaralı katılımcılarla iki ayrı performans gerçekleştirecek. 28 Kasım’daki ilk performansın ardından, performans sırasında çekilen fotoğraf ve görüntüler de SALT Ulus’ta hafta boyunca sergilenecek. 5 Aralık’ta yine SALT Ulus’ta gerçekleştirilecek ikinci performansla sergi sona erecek.

İlgili Haberler

Gezici Festival’den “Sinemada Caz”

————————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up