İnsan Hakları ve Sinema Projesi Hollanda’da

Dünya

“Çocuğun İnsan Hakları ve Sinema Projesi” bu hafta Amsterdam’da.

çocuk

“Çocuklar İçin İnsan Hakları ve Sinema Projesi” Van, Soma ve Batman’ın ardından Amsterdam’da gerçekleştirildi. Avrupa Birliği ve T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı’nın fonlarıyla, Başak Kültür ve Sanat Vakfı’nın, Van Barosu ve Hollandalı sivil toplum kuruluşu DW-RS Producties ortaklığında gerçekleştirdiği programda 14-18 yaş arası çocuklarla atölye çalışmaları yapıldı.

Oyuncu-yönetmen Derya Durmaz, Amerikalı yönetmen-akademisyen Theron Patterson, Van Barosu Başkanı Murat Timur ve Hollandalı eğitmenMira de G


raaf eğitmenliğinde gerçekleşen eğitimlere 15 Hollandalı çocuk katıldı. Atölyelerin ilk aşaması “İnsan Hakları”nda ayrımcılık konusu işlendi. Bu seansdan sonra çocuklar  kendi yazdıkları senaryoların iki dakikalık filmlerini çektiler.

14 aylık bir dönemde tamamlanması düşünülen projenin sıradaki durakları Temmuz ayında Hatay, Tunceli ve Bitlis illeri olacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up