IMDb Puanı 6.0’ın Altında Kalan 10 Harika Film

Liste Manşet

IMDb, sinemaseverler için en iyi kaynaklardan biridir. Film hayranlarına film haberleri, prodüksiyon bilgileri ve referanslardan oluşan harika bir veritabanı sağlar. IMDb’nin en popüler özellikleri arasında kullanıcılar tarafından değerlendirilerek sıralanan filmler yer alır. Ancak filmlere dair verilen oylar izleyicileri çoğu zaman da yanıltabilir. IMDb puanı 6.0’ın altında kalan filmler genellikle “ortalama” bir film olarak atfedilir ancak düşük puan almış harika filmlere ulaşmak da mümkündür.

İşte IMDb derecesi 6.0’dan düşük olan 10 harika film:

Only God Forgives (Sadece Tanrı Affeder) – 2013 / IMDb 5.7

Bangkok’da sürgünde yaşayan Julian, kardeşiyle birlikte uyuşturucu ticareti yapmakta, paravan olarak bir boks kulübünü işletmektedirler. Bir gün Julian’ın kardeşi öldürülür. Bunun üzerine patroniçe olan anneleri Crystal, ilk uçakla oraya gelerek Julian’dan kardeşinin katillerini bulup intikamını almasını isteyecektir.

Southland Tales (Kıyamet Öyküleri) – 2006 / IMDb 5.4

Southland Tales garip bir canavar; mevcut olayları tahmin eden zamanın endişelerinin bir özeti, abartılı bir şekilde hicivlidir, ancak etkilerinde ciddidir ve genellikle kasıtlı olarak antagonize olarak görülse de, gittiği uzunluklar nedeniyle Richard Kelly’nin samimiyetinden şüphe etmek zordur.

En iyi izleyici bile Southland Tales’i defalarca izleyebilir ve
her şeyi tam olarak anlayamaz çünkü film kültürdeki tüm bir an için bir cevaptır; kutuplaşan siyasetten savaş anksiyetelerine, ünlü etkisine, polis vahşetine kadar her şey, fütüristik bir 2008’in bu kalın planlı anlatımında izleyiciye aktarılır.

 Knight of Cups (Kupa Şövalyeleri) – 2015 / IMDb 5.7

Dramatik bir film olan Knight of Cups gerçek aşk arayışına odaklanıyor. İngiliz aktör Christian Bale tarafından canlandırılan başkarakter Rick, kusursuz gerçek aşkın peşinden koşarken sadece bu aşkın uyandırabileceği büyülü hisleri yaşamayı amaçlıyor. Bu arayış tutku dolu bir aşk üçgeninin içinde fazlasıyla hayat buluyor.

The Blackcoat’s Daughter (Blackcoat’un Kızı) – 2015 / IMDb 5.9

Korku türündeki The Blackcoat’s Daughter’ın yönetmenliğini ve senaristliğini Osgood Perkins’in üstleniyor. Febraury okullarında yaşanan lanetli olaylar sonucunda birbirine bağlanan Rose ve Kat isimli iki genç kızın hikayesinin anlatıldığı film izleyiciye oldukça esrarengiz bir hikaye vaadediyor.

Complete Unknown (Kimliksiz) – 2016 / IMDb 5.4

Complete Unknown, farklı kişilikleri almayı durduramayan bir kadını takip eden gerçekten benzersiz bir kimlik ve illüzyon hikayesidir. Hikaye başlangıçta bir gerilim filmi olarak yapılmış gibi görünebilir, ancak bu yaşam tarzının Weisz’in karakteri üzerinde, özellikle de eski bir alevle karşılaştığında aldığı insanlık dışı ve duygusal olarak bağlayıcı etkileri araştırdığı için, bundan çok daha iç gözlemsel bir filmdir.

Digging for Fire (Ateş Kazmak) – 2015 / IMDb 5.8

Digging for Fire, Joe Swanberg tarafından yönetilen ve Swanberg ve Jake Johnson tarafından birlikte yazılan 2015 Amerikan komedi-drama filmi.

Tim ve Lee evli ve küçük bir çocuk babasıdır. Hollywood Hills’deki süslü bir evde kalma şansı, Tim’in bahçede bir kemik ve paslı eski bir silah keşfi ile karmaşıklaşıyor. Tim bu gizemli fikir tarafından heyecanlanır ancak bahçede daha fazla kazı yapılmasını istemez, haftalar önce yapacağına söz verdiği aile vergilerine odaklanmasını tercih eder. Bu anlaşmazlık onları bir hafta sonu boyunca ayrı ve beklenmedik maceralara gönderiyor, çünkü Tim ve arkadaşları gizem için ipuçları ararken Lee daha büyük evlilik ve ebeveynlik sorularına cevap arar.

 Rules Don’t Apply (Ezber Bozan) – 2016 / IMDb 5.7

Film, hevesli bir aktris, onun kararlı şoförü ve çalıştıkları eksantrik bir milyarder arasındaki sıradışı bir aşk hikayesini işliyor.
Küçük bir kasabanın güzel kızı ve dindar vafizci Marla Mabrey milyarder Howard Hughes’la kontrat imzalayarak Los Angeles’a gelir. Havaalanında özel şoförü Frank Forbes’la tanıştıkları an ikisi de birbirine karşı güçlü bir çekim hisseder. Ancak Marla’nın 2 hafta sürecek olan konratı dini muhafazakar kökenlidir ve milyarderin çok önemli bir kontrat kuralı vardır; kimse Marla ile duygusal yakınlık içine girmeyecektir. Fakat Hughes’un kuralı çok ayrı ve beklenmedik biçimlerde Marla ve Frank’i birbirine yakınlaştırır. Hughes’un karmalık ve tuhaf dünyasına girdikçe değerleri sorgulanacak ve hayatları değişecektir.

The Trust (Vurgun) – 2016 / IMDb 5.4

Nicolas Cage ve Elijah Wood’un iki polis memurunu canlandırdığı filmin yönetmen koltuğunda Alex Brewer ve Benjamin Brewer oturuyor. Las Vegas Polis Departmanı’nda, sıkıcı idari işlerde görevli ve fazladan para kazanabilmek için çaldıkları Sivil Servis Sınav sorularını diğer memurlara satan iki polis memuru olan Waters ve Stone, uyuşturucu operasyonuyla ilgili bir bilgiye tesadüfen rastlarlar. Bu iki arkadaş paranın kaynağını bulabilmek için harekete geçerler. Özenli bir araştırmadan sonra ulaştıkları ipuçları onları sandıklarından çok daha tehlikeli bir durumun ortasında bırakır. 

The Holcroft Covenant (S.S. Planı) – 1985 / IMDb 5.7

The Holcroft Covenant, aynı isimli Robert Ludlum romanından uyarlanan 1985 gerilim filmidir. Film, gizli fonları keşfetmek ve Üçüncü Reich’ın gelecekteki bir yükselişini durdurmak için uluslararası bir komploya sarılmış bir Nazi ortağının oğlunu takip etmesini konu alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda oturan John Frankenheimer, mekanlar arasında kusursuz bir şekilde mekik dokuyor ve romanın malzemesini yalın ve heyecan verici bir casusluk gerilimine yoğunlaştırmıştır.

High Life – 2018 / IMDb 5.9

Bir grup suçlu insan uzayda yer alacakları tehlikeli görevi kabul eder. Bu görev, insanların uzayda üremeleriyle ilgilidir. Ama uzay gemilerini bir kozmik fırtına alaşağı eder ve çoğu kişi bu fırtınadan kurtulamaz. Robert Pattinson’ın canlandırdığı Monte karakteri ve minik kızı Güneş Sistemi’ne ulaşmayla ilgili tehlikeli görevde hayatta kalan son insanlardır. Ölüm sırası gelen mahkumları belirleyen kişi ise Juliette Binoche’un hayat verdiği doktorun ta kendisidir. Uzay gemisinin başına gelenler birer sır olarak kalıyorken, Monte ve kızı büyük bir kara deliğe karşı hayatta kalma mücadelesi vermek zorundadırlar.

Kaynak: Taste of Cinema

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up