IMDb Mesaj Panosunu Kapatıyor

Hollywood

Sinema meraklılarının sıklıkla başvurduğu Internet Movie Database (IMDb) adlı dizi ve film veritabanı mesaj panolarını kapatma kararı aldı. Site mesaj panolarının artık ‘olumlu ve kullanışlı bir deneyim sunmadığı’ gerekçesiyle bu kararı aldığını açıkladı.

Sputnik’te yer alan habere göre; IMDb sitesinden yapılan açıklamada “Mesaj panolarının artık dünya genelinde aylık 250 milyondan fazla kullanıcımıza olumlu ve kullanışlı bir deneyim sunmadığına karar verdik” dendi.

Bu kararın trafik ve verilerin incelenmesi sonucunda alındığı belirtildi. Mesaj panolarının kapatılması ile ayrıca site içindeki özel mesajlaşma uygulaması da sonlanmış olacak.

Sitenin açıklamasında sosyal medyanın ortaya çıkışının mesaj panolarını daha az gerekli hale getirdiğine işaret edildi.

Şirket artık kullanıcıların IMDb’nin sosyal medya hesapları üzerinden yorum yaptığını ve sitenin editörleri ile Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçtiğini belirtti.

Site mesaj panolarını 2 haftalık bir geçiş sürecinin ardından 20 Şubat’ta tamamen kapatacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up