İlk Gala ‘Sev Beni’

Türkiye

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 4-11 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ilk galayı ”Sev Beni” filmi yaptı.

Sev Beni

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında, Maryna Gorbach – Mehmet Bahadır Er çiftinin yönetmenliğini yaptığı “Sev Beni” filminin galası yapıldı.

Antalya Kültür Merkezi Perge Salonu’nda düzenlenen galaya Jüri Başkanı Türkan Şoray, jüri üyeleri ve sinemaseverler katıldı. Film sonrası düzenlenen söyleşiye, yönetmenler Maryna Gorbach Er, Mehmet Bahadır Er, yapımcı Olena Yershova Yıldız ile oyuncular Viktoria
Spesivtseva, Ushan Çakır ve Murat Şeker katıldı.

Yönetmen Maryna Gorbach  Er, 3 yıl önce filme başladıklarını söyledi. Kendisinin Ukraynalı, eşinin ise Türk olduğunu belirten Er, “6 yıldır evliyiz. Çocuğumuz da var ve mutlu bir aileyiz. Ukrayna’yı da Türkiye’yi de biliyoruz” dedi.

İnsanların neden aşksız yaşadıklarına dikkati çekmek istediklerini dile getiren Er, filmleriyle aşka duyulan açlığı da gözler önüne sermeyi amaçladıklarını dile getirdi. Yönetmen Mehmet Bahadır Er de film ile “İnsanlar neden aşık olurlar?” sorusuna yanıt aradıklarını kaydetti. Filmde yurt dışı seyahati için Ukrayna’ya giden genç ile bu ülkede tanıştığı genç kız arasında yaşanan aşk hikayesi anlatılıyor. Filmde başlıca rolleri, Ushan Çakır, Viktoria Spesivtseva, Güven Kıraç, Olena Stefanska ve Yavuz Bingöl gibi ünlü isimler paylaşıyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up