“İlk Filmimde Kaçmayı Düşündüm”

Festivaller

Filiz Akın

Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Onur Ödülü alan sanatçı Filiz Akın, gün içerisinde önce TED Koleji’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Filiz Akın, eskiden kendilerinin çok zor şartlar altında çalıştıklarını ama artık oyunculuğun bir meslek haline geldiğini, bu noktaya gelinmesinde kendi dönemindeki oyuncuların da çok büyük bir emeği olduğunu söyledi. Ardından festivalin hizmet sponsoru Gözde Hastanesi’ne giderek hastaları ziyaret eden Akın, hastalığını yenmesinde kendisine destek olanlara minnettar olduğunu vurguladı ve bu süreçte sevgi ve düşünce gücünün çok önemli olduğunu belirtti.

Filiz Akın daha sonra Malatya Park AVM’de gerçekleştirilen “Minder Sohbetleri” ile Malatyalılarla buluştu ve sinemaya başladığı yılları anlattı: “Oyunculuğa başladığımın ilk günleri söyleyeceklerim bitse de gitsem diyerek oynuyordum. Korkaklık o zamanlar diz boyuydu; İlk filmimde kaçmayı düşündüm.” Fiiliz Akın, sarışınlar için var olan imajın da kendisi ile yıkıldığını, Türk toplumunun fakir sarışını tanıyıp sarışınları sevdiğini söyledi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up