Hz. İsa’yı Eşcinsel Gösteren Diziye Mahkeme Kararıyla Yasak

Diziler Genel
Hz. İsa’yı eşcinsel bir karakter olarak gösterdiği gerekçesiyle tepki toplayan The First Temptation of Christ dizisinin, mahkeme kararıyla Netflix’ten kaldırılmasına karar verildi.

Netflix’te The First Temptation of Christ adıyla yayınlanan Brezilya yapımı komedi dizisi, Hz. İsa’yı eşcinsel bir karakter olarak gösterdiği gerekçesiyle tepki topladı. Dizi için imza kampanyası başlatıldı, boykot çağrısı yapıldı.

Brezilya mahkemesi, Hz. İsa’nın eşcinsel olarak tasvir edildiği filmin, dijital film ve dizi platformu Netflix’ten kaldırılmasına karar verdi. “İfade özgürlüğü mutlak değildir” diyen yargıç, kararın bir üst mahkeme tarafından değerlendirilene kadar ülkedeki öfkeyi dindireceğini belirtti.

Ülkede iki milyon kişi filmin kaldırılması için imza vermiş ve filmin Brezilyalı yapımcı şirketine geçen ay molotof kokteylli saldırı yapılmıştı.

Netflix ise henüz konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up