Hürkuş: Göklerdeki Kahraman’dan Yeni Fragman

Manşet Türkiye
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman’dan Yeni Fragman

Vecihi Hürkuş’un hayatını anlatan Hürkuş: Göklerdeki Kahraman’dan yeni bir fragman yayımlandı.

Türk havacılık tarihinin en önemli ismi, zihni uçsuz bucaksız icatlarla dolu eşsiz bir mühendis olan, yaşamını yerli uçak üretimine ve yeni pilotlar eğitmeye adayan, Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi Vecihi Hürkuş’un hayatı ilk kez beyaz perdeye taşındı.

Başrollerini Hilmi Cem İntepe, Gizem Karaca, Bora Akkaş ve Miray Daner’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Kudret Sabancı oturuyor.

Görüntü yönetmenliğini Tolga Kutluay’ın yaptığı filmin konusu şöyle:

1912 yılında, Vecihi 16 yaşındayken başlayan uçma sevdasına adanmış bu hayat hikâyesi, uçak tasarlama hayallerinin peşinden Vecihi’nin izini sürerek giden Mehmet ve Selin’in günümüzde geçen öyküsüyle birlikte ilerliyor. Vecihi Hürkuş’un Kurtuluş Savaşı’na kadar olan kahramanlık öykülerinin ve mücadelelerinin anlatıldığı Hürkuş: Göklerdeki Kahraman, Türkiye’de ilk kez hava muharebelerinin en uzun süre gösterildiği film olacak.

Film, 25 Mayıs 2018‘de gösterime girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up