‘Hür Adam’ın VCD ve DVD’si Satışa Sunuldu

Türkiye

hur-adam 

2011’de en çok tartışılan film oldu

‘Hür Adam’ daha gösterime girmeden çok konuşulan bir film olmuştu. Özellikle Bediüzzaman’ın Atatürk’le Ankara’daki görüşme sahnesi büyük tartışmalara yol açmıştı. Mehmet Tanrısever’in yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı ‘Hür Adam’ ülke çapında 243 salonda ve 13 Ocak’ta da 8 Avrupa ülkesinde gösterilen filmi Ocak ayının son haftasında bir buçuk milyon kişinin izlediği belirtildi. Anadolu’da yalnızca sinema salonları tarafından değil, belediyeler, dernekler ve vakıflara ait kültür merkezlerinde özel gösterimler yapılan filmin gösterimde kaldığı 10 haftada resmî olmayan rakamlarla beraber 3 milyon izleyiciye ulaştığı tahmin ediliyor. Bu rakamla, “Hür Adam” Türk sinema tarihinin en çok izlenen 5 filmi arasına girmiş oldu.

‘Hür Adam’ın VCD ve DVD’si satışa sunuldu

Yeni Asya Neşriyat Satış Pazarlama Müdürü Selahattin Ümütlü, uzun zamandır beklenen Bediüzzaman Said Nursî’nin hayatını konu alan ‘Hür Adam’ filminin VCD ve DVD’sinin satışına başladıklarını söyledi.

Anadolu’daki Yeni Asya büroları, çalıştıkları kitapçılar ve müşterilerine VCD ve DVD’leri göndermeye başladıklarını kaydeden Ümütlü, isteyenlerin buralardan ya da http://www.yeniasyakitap.com internet sitesinden filmi temin edebileceğini dile getirdi. Filmin üç formatta hazırlandığını belirten Ümütlü, VCD’nin iki cd’den, DVD’nin tek cd’den ve özel DVD’nin iki cd’den oluştuğunu, özel DVD’de filme konulmayan sahnelerin, kamera arkası görüntülerin ve film müziklerinin de bulunduğuna dikkat çekti. VCD 11 TL, tek DVD 20 TL ve çift DVD 25 TL’ye satışa sunuldu.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up