Hülya Koçyiğit’e Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü

Manşet

hülya koçyiğit

2014 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin kimlere verileceği açıklandı. Sinema alanında ödülü almaya hak kazanan sanatçı Hülya Koçyiğit oldu. 

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, 2014 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerinin, Yüzüncü yılını kutladığımız Türk sinemasına yaptığı büyük katkılar nedeniyle Sinema alanında Sayın Hülya KOÇYİĞİT’eUzun sanat hayatı boyunca Klasik Türk Müziği ve Tasavvuf Müziğine yaptığı büyük katkılar nedeniyle Müzik alanında Sayın Niyazi SAYIN’a, Türk edebiyatına ve gelişmesine yaptığı önemli katkılar nedeniyle Edebiyat alanında Sayın Alev ALATLI’ya Abdülhamit Dönemi ve Cumhuriyetin ilk yılları dair değerli çalışmaları için Tarih alanında Sayın Prof. Dr. Engin AKARLI’ya, İslam Dünyasında hazırlanan ilk ve en kapsamlı İslam ilimleri ansiklopedisi olması ve Türkiye’de ilim dünyasına sunduğu başarılı çalışmalar nedeniyle Kurum kategorisinde Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi’ne,verilmesini uygun görmüşlerdir.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up