Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

“Hükümet Kadın” Devam Ediyor

Yayınlandı

tarihinde

Afis

Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği “Hükümet Kadın” adlı film; okuma yazma bilmeyen, Midyat’ın belediye başkanı olan babannenin hikayesini anlatmıştı.  Filmin beğenilmesi üzerine devam niteliğinde yeni bir film çekileceği açıklandı.

Hükümet Kadın filmi 1.3 milyon kişi tarafından izlenmişti. Filmin başrol oyuncusu Demet Akbağ, filmde Güneydoğu’nun ilk kadın belediye başkanı Zekiye Midyat’ı canlandırmıştı. Çekilecek olan yeni filmde de aynı rolü üslenecek olan Akbağ, “Eyvah Eyvah” da rol aldı ve ve “Eyvah Eyvah 2” devam filmin de karşımıza çıkmıştı. Ayrıca 2001 ve 2004’te “Vizontele” ve “Vizontele Tuuba” da “Siti Ana” rolünde kendisini seyretmiştik.

Hükümet Kadın filminin gördüğü ilgi üzerine Sermiyan Midyat devam filmini çekmek için tekrar kolları sıvadı. Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Sermiyan Midyat’ın başrollerini paylaşacağı filmin çekimleri önümüzdeki ay yine Mardin’de başlayacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 29 Ekim 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 10 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

Aşk Engel Tanımaz (Sul più bello, Out of My League)

Out of My League, nadir görülen ve ciddi bir hastalıkla boğuşan fakat tüm bunlara rağmen hayat enerjisiyle dolu olan Marta’nın aşkı arayışını anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Benim Ölümüm (Death of Me)

Death of Me, birlikte tatillerini sürdüren bir çiftin, içlerinden birinin diğerini öldürdüğünü gösteren videonun gizemini çözmeye çalışmasını konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

İstanbul Muhafızları: Yüzyılın Muhafızları

İstanbul Muhafızları: Yüzyılın Muhafızları, 1920 yılına ışınlanarak kötü planlarını uygulamaya çalışan Gürgen ile Azmi’ye engel olmak için yola çıkan İstanbul Muhafızları’nın hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Zoraki Misafir

Zoraki Misafir, programları eskisi kadar ilgi görmeyen medya patronu Harun’un son bir program deneyimiyle birlikte gelişenleri anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Grev (Strike)

Grev, 1910 yılının Osmanlı İmparatorluğu’nda, Bursa’da ipek işçiliği yapan müslüman ve gayrimüslim kadınların kötü çalışma koşullarına karşı birlikte gösterdikleri direnişi anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Enna: Kara Büyü

Enna: Kara Büyü, birbirini hiç tanımayan iki arkadaş grubunun esrarengiz olayların yaşandığı bir köyde yaşadıklarını anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Boynuzlar (Antlers)

Nick Antosca’nın The Quiet Boy isimli kısa öyküsünden uyarlanan Antlers, Oregon’un sakin bir kasabasında, sadece kendisi için değil tüm kasaba ahalisi için tehlike arz edebilecek bir sırra vakıf olan genç Lucas ile kendisini öğrencisinin taşıdığı gizemin girdabında bulan öğretmen Julia’nın hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Yeni Düzen (Nuevo orden, New Order)

Michel Franco’nun yazıp yönettiği Nuevo orden’de, lüks bir üst sınıf düğünü yerini şiddetli bir darbeye ve beklenmedik bir sınıf çatışmasına bırakıyor.

Fragman için tıklayın.

Saklı Yüzler: Bosna

Saklı Yüzler: Bosna, Bosna Savaşı sürecinde Srebrenitsa gibi katliamlarda yer almış savaş suçlularının peşine düşen Mirsad ve Haris’in hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Cinni Nazar

Tayfun Can Demirtaş’ın yönettiği Cinni Nazar, anne ve babasının ölümünün arkasındaki sır perdesini aralamaya çalışan Sinan’ın hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Batı Yakası’nın Hikayesi Filminden İki Yeni Afiş Yayınlandı

10 Aralık’ta vizyona girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Oscar ödüllü yönetmen Steven Spielberg’ün 10 Aralık’ta vizyona girecek olan “Batı Yakası’nın Hikayesi” müzikalinin film uyarlaması için iki yeni afiş yayınlandı.

Pulitzer ve Tony Ödülü sahibi Tony Kushner‘ın kaleme aldığı senaryo ve Oscar ödüllü Steven Spielberg yönetmenliğinde beyaz perdeye uyarlanan “Batı Yakası’nın Hikayesi”, 1957 yılının New York City’sinde geçen azılı bir rekabetin ve genç bir aşkın klasik hikayesini anlatıyor.

Sevilen müzikalin beyaz perdeye uyarlanan versiyonunun oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Ansel Elgort, Rachel Zegler, Ariana DeBose, David Alvarez, Mike Faist, Josh Andrés Rivera, Ana Isabelle, Corey Stoll, Brian d’Arcy James ve Rita Moreno. Akademi, Emmy, GRAMMY, Tony ve Peabody Ödüllerinin hepsine sahip üç sanatçıdan biri olan Moreno, aynı zamanda filmin idari yapımcılarından biri olarak da karşımıza çıkıyor.

Batı Yakası’nın Hikayesi”, Arthur Laurents’in kitabı, Leonard Bernstein’ın besteleri, Stephen Sondheim’ın şarkı sözleri ve Jerome Robbins’in tasarım, yönetim ve koreografileri ile 1957 tarihli orijinal Broadway şovundan beyaz perdeye uyarlandı. Film, 10 Aralık‘ta vizyona girecek.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

Filmekimi Bu Yıl 26 Bini Aşkın İzleyiciye Ulaştı

Filmekimi’nde toplam 46 film gösterildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 20. kez düzenlenen Filmekimi ekim ayında İstanbul ile Ankara ve İzmir’de sinemaseverlerle buluştu. Altın Lale kazanan Madalena’nın yanı sıra Cannes’da Altın Palmiye kazanan Titane, tüm dünyada merakla beklenen Dune: Çöl Gezegeni, Venedik’te Altın Aslan kazanan Kürtaj gibi filmlerin yer aldığı Filmekimi’nde toplam 46 film gösterildi.

Paribusponsorluğunda gerçekleştirilen Filmekimi uluslararası festivallerde gösterilmiş, ödüllü ve merakla beklenen yeni yapımları içeren programıyla 8-21 Ekim tarihlerinde İstanbul’da, 15-20 Ekim’de Ankara’da, 22-26 Ekim’de İzmir’de sinemaseverlerle buluştu. Filmekimi filmleri İstanbul’da Beyoğlu’nda Atlas 1948 Sineması, Beyoğlu Sineması ve Kadıköy’de Kadıköy Sineması’nda, Ankara’da Cinemaximum Armada, İzmir’de Cinemaximum Mavibahçe’de gösterildi.

Altın Palmiye ödüllü Titane ile açılışını yapan Filmekimi’nde yoğun ilgi nedeniyle 15 ek seans açıldı. Filmekimi İstanbul’da programa son dakika eklenen Kenneth Branagh’ın yönettiği Belfast, Ankara ve İzmir’de ise Julia Ducournau’nun yönettiği Altın Palmiye’li Titane ile sona erdi.

Filmekimi’ninprogramında, 40. İstanbul Film Festivali’nde Uluslararası Yarışma’da Altın Lale’yi kazanan Madalena, Venedik’te Altın Aslan kazanan Kürtaj (Audrey Diwan), Cannes’da en iyi ilk filme verilen Altın Kamera’yı kazanan Murina gibi ödüllü ve merakla beklenen filmler yer aldı. Filmekimi’nde Denis Villeneuve, Wes Anderson, Bruno Dumont, Paul Verhoeven, Andrea Arnold, François Ozon, Nanni Moretti ve Hong Sang-soo gibi birçok usta yönetmenin yeni filmleri gösterildi. Filmekimi, ek seanslarla birlikte İstanbul’da 46 filmi toplam 138 seansta, 26 binin üzerinde izleyiciyle buluşturdu. Filmekimi programından 9 film Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar aday adayı seçildi.

İlk yıllarında İstanbul’da tek bir sinema salonunda düzenlenen bir “sonbahar film haftası” olarak yola çıkan Filmekimi, 20. yılında, 3 şehirdeki 5 sinema salonunda düzenlenen toplam 188 seansta 26 binin üzerinde sinemaseverle buluştu.

İstanbul dışı gösterimlerine 2011’de başlayan Filmekimi, bu yıl da Ankara ve İzmir’de sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sundu. Ankara ve İzmir’de 5 bini aşkın seyirciyle sonbaharın en popüler etkinliklerinden biri oldu.

Bu yıl Filmekimi’ndeki 10 filmin sesli betimlemesi görme engelli sinemaseverler için Hayal Ortağım uygulamasında sunuldu. Sesli betimleme teknolojisinden faydalanan görme engelli sinemaseverler Filmekimi filmlerini Hayal Ortağım uygulamasıyla takip ettiler.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle ve Paribu işbirliğiyle düzenlenen 20. Filmekimi, Kore Turizm Organizasyonu’nun katkılarıyla gerçekleştirildi. Filmekimi’nin afişleri ve tanıtım kampanyasını ise bu yıl “Ne İzlediğim Önemli” sloganıyla Muhabbet üstlendi.

Filmekimi, sinemanın en iyi örnekleriyle 2022 yılının Ekim ayında sinemaseverlerle 21’inci kez buluşacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler