“Hükümet Kadın” Devam Ediyor

Türkiye

Afis

Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği “Hükümet Kadın” adlı film; okuma yazma bilmeyen, Midyat’ın belediye başkanı olan babannenin hikayesini anlatmıştı.  Filmin beğenilmesi üzerine devam niteliğinde yeni bir film çekileceği açıklandı.

Hükümet Kadın filmi 1.3 milyon kişi tarafından izlenmişti. Filmin başrol oyuncusu Demet Akbağ, filmde Güneydoğu’nun ilk kadın belediye başkanı Zekiye Midyat’ı canlandırmıştı. Çekilecek olan yeni filmde de aynı rolü üslenecek olan Akbağ, “Eyvah Eyvah” da rol aldı ve ve “Eyvah Eyvah 2” devam filmin de karşımıza çıkmıştı. Ayrıca 2001 ve 2004’te “Vizontele” ve “Vizontele Tuuba” da “Siti Ana” rolünde kendisini seyretmiştik.

Hükümet Kadın filminin gördüğü ilgi üzerine Sermiyan Midyat devam filmini çekmek için tekrar kolları sıvadı. Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Sermiyan Midyat’ın başrollerini paylaşacağı filmin çekimleri önümüzdeki ay yine Mardin’de başlayacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up