Hugh Laurie: Uzayı keşfetmek gibi bir hayalim yok, dünya yeterince ilginç.

Günün Haberi Hollywood
Dr. Gregory House rolüyle “televizyonda en çok izlenen başrol oyuncusu” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdıran Hugh Laurie, Hürriyet gazetesinden Barbaros Tapan’a konuştu.

House dizisinden sonra oyunculuğa ara veren Hugh Laurie, HBO’nun yeni dizisi Avenue 5 ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 2004 – 2012 yılları arasında yayınlanan House ile adını geniş kitlelere duyuran Hugh Laurie, Dr. Gregory House rolüyle “televizyonda en çok izlenen başrol oyuncusu” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmıştı.

Usta oyuncu, Hürriyet gazetesinden Barbaros Tapan’a kariyeriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

House dizisinin mesleğindeki yerine dikkat çeken oyuncu, “House’u hep büyük bir gurur ve sevgiyle hatırlayacağım. Çünkü şimdiye kadar üstlendiğim en heyecan verici mücadeleydi. Bu arada şimdi olsaydı yapamayacağım gerçeğini de biliyorum. Çünkü o proje için gerekli enerji ve kuvvete şimdi sahip değilim. House çok fazla önem verdiğim bir işti. Her detayına takıntılıydım. Sette de set dışında da insanları deli ederdim. Dizi bittiğinden beri biraz daha aklı başında bir insan oldum.” sözlerini dile getirdi.

Dizinin Türkiye’ye uyarlandığını dile getiren gazeteci, dizi hakkında usta oyuncudan tavsiye de istedi. Hugh Laurie buna karşılık, “Hekimoğlu benim gibi kendini çok kaptırmasın. Kendini ve etrafındakileri deli etmesin.” diyerek dizinin başrolünü üstlenen Timuçin Esen’e mesaj gönderdi.

House dizisinin beyaz perde uyarlamasına sıcak baktığını ifade eden Laurie, yine de bu ihtimalin düşük olduğunu sözlerine ekledi.

Avenue 5 dizisinde bir uzay gemisi kaptanı olarak seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan oyuncu, uzayı keşfetmek konusuna pek ilgili olmadığını söyledi. Laurie, “Uzayı keşfetmek gibi bir hayalim yok. Dünya yeterince ilginç. İşin aslı, genelde bilimkurgu ya da fantastik filmler izlemem. Eğer hikayeyi anlatmak için ejderhalara, canavarlara gerek duyuluyorsa, benim izlememe gerek yok diye düşünürüm. Çünkü bana ilginç gelen tek varlık insan.” dedi.

Son olarak çalıştığı yönetmenler ve oyunculuk deneyimiyle ilgili yorumda bulunan Laurie, “Aktörlerin aktör olmak istemelerinin bir sebebi de kendilerini kurumsal yapının bir parçası olarak görememeleri… Gerçi bir TV şovuna başladığınızda da hiyerarşi olduğuna dair bir his bir şekilde hissettiriliyor. ‘Şu oyuncunun fikirleri benimkinden daha önemli, çünkü benden uzun zamandır bu işi yapıyor’ gibi…” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up