“Hollywood’da Çocuklar Cinsel İstismara Maruz Kalıyor”

Günün Haberi Hollywood
“Hollywood’da Çocuklar Cinsel İstismara Maruz Kalıyor”

Yüzüklerin Efendisi serilerinden Frodo olarak tanıdığımız 35 yaşındaki ünlü oyuncu Elijah Wood, Hollywood’da reşit olmayan sinema oyuncularının düzenli olarak cinsel istismara maruz kaldığını iddia etti. Wood, çocuk oyuncuların çeşitli partilerde sinema endüstrisinden kişilerle sürekli cinsel ilişkiye girdiğini ileri sürdü.

Sunday Times’a konuşan ünlü oyuncu, Hollywood’da çocuklara yönelik cinsel istismarın salgın halinde olduğunu ve sistematik bir şekilde gerçekleştiğini söyledi.

‘Annem sayesinde benim başıma gelmedi’

Kendisi de henüz 8 yaşında Geleceğe Dönüş 2 filmiyle Hollywood’daki sinema endüstrisiyle tanışan Elijah Wood, annesinin koruyuculuğu sayesinde cinsel istismara maruz kalmaktan kurtulduğunu belirtirken;birçok çocuk oyuncunun ise, ‘yılanlara yem olduğunu’ söyledi. Yaşananların organize bir şekilde gerçekleştiğini söyleyen Wood, ‘Kurbanların sesi güç sahipleri kadar duyulmadığı için olaylar kamuya yansımıyor’ dedi.
elijah wood - macaluay culkin

Wood’un ifadelerine yer verilen Sunday Times haberinde, oyuncu Corey Feldman’ın benzer tanıklığı da yer buldu. Çocuk oyuncuları istismardan korumak için kurulan ‘Bizparents Foundation’un eş kurucusu Anne Henry de, Hollywood’da 100 civarında çocuk istismarcısının eylemlerine devam ettiklerini tahmin ettiğini söyledi

Wood, daha sonra Twitter hesabından ‘Bu olaylar benim bire bir tanık olduğum şeyler değil, izlediğim belgeseller ve konu hakkında okuduklarımdan ortaya çıkan sonuçlar. Bu konuda bir an önce bir şeyler yapılmalı ve soruşturma açılmalı’ açıklamasında bulundu.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up