Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Hollywood yolcusu kalmasın

Yayınlandı

tarihinde

Brett Ratner, kendini ispatlamak isteyen aktör, prodüksiyon asistanı, fotoğrafçı, model ve tasarımcılara kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Hollywood’un başarılı yönetmen ve yapımcılarından Brett Ratner, düzenlediği uluslararası yarışmalarla kendini ispatlamak isteyen aktör, prodüksiyon asistanı, fotoğrafçı, model ve tasarımcılara kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Ünlü yönetmenin Hollywood çağrısını değerlendirmek isteyenler, Türkçe dil desteği bulunan Talenthouse internet sitesinden başvurularını yapabilecek.

Silikon Vadisi merkezli uluslararası bir şirkette pazarlama direktörü olarak görev yapan Burcu Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Brett Ratner’ın ‘Bitirim İkili”, ”X-Men Son Direniş”, ”Kızıl Ejder”, ”Gün Batarken”, ”Prison Break: Pilot Episode” ve birçok filmin yönetmenliğini yaptığını söyledi.

Bunların yanı sıra Madonna, P. Diddy ve Mariah Carey için de müzik videoları çektiğini anlatan Çetin, ayrıca fotoğrafçılığın da Ratner’ın ilgi duyduğu alanlardan biri olduğunu belirtti.

Ünlü yönetmenin çektiği fotoğrafların Amerika’daki bazı magazin dergilerinin kapaklarını süslediğini, moda şirketleri ve reklam kampanyaları için de fotoğraflar çektiğini dile getiren Çetin, Ratner’ın şu anda Ben Stiller, Matthew Broderick, Tea Leoni ve Casey Affleck’in rol aldığı ”Tower Heist”in yönetmenliğini yaptığını kaydetti.

KAZANAN AKTÖRE ROL ŞANSI

Başarılarıyla adından söz ettiren Ratner’ın yeni yetenekleri Hollywood’a kazandırmak amacıyla uluslararası yarışmalar düzenlediğini ifade eden Çetin, bunlardan birinin de yönetmenin kendi yapım şirketinde çekeceği filmde rol vereceği ”aktörler” için düzenlediği yarışma olduğunu söyledi.
Ratner’ın oyunculardan performanslarını gösteren orijinal bir video göndermelerini istediğini bildiren Çetin, ”Katılımcılar herhangi bir performans sunabilir. Ancak ünlü yönetmenin filmlerinden birinin, bir sahnesini yeniden çekmeleri halinde Ratner, buna özel bir önem verecek. Ayrıca performansın daha önce yayınlanmamış olması ve müzik içermemesi gerekiyor” dedi.

Brett Ratner’ın yönetmen, yapımcı ve prodüktörleri de kısa film yarışmasına davet ettiğini belirten Çetin, ”Ünlü yönetmen katılımcılardan yaratıcı, özgün ve seyirciyi kendine çekecek kısa film istiyor. Bunun için özellikle üniversitelerin ilgili bölümlerindeki öğrencilere sesleniyor, kariyerlerinin başlangıcında uluslararası tanınmışlık elde edebilmeleri için onlara basamakları hızla tırmanmaya yardımcı olacak bu fırsatı değerlendirmelerini öneriyor” diye konuştu.

Çetin, kazanan yarışmacının prodüksiyon asistanı olacağını, 2 gün boyunca sahne arkasında Ratner’den profesyonel ve çok değerli tavsiyeleri alma fırsatı yakalayacağını kaydetti.

LOS ANGELES’TA FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Burcu Çetin, Al Pacino, Kirk Douglas, Hugh Jackman, Mariah Carey ve Jessica Simpson gibi ünlü isimlerin fotoğraflarını çeken Ratner’ın fotoğrafçılara da şans vererek, ”Treats Magazin”de onunla çalışmak isteyenleri Los Angeles’ta fotoğraf çekimine davet ettiğini bildirdi.

İlgilenenlerin yaratıcılıklarını gösteren orijinal bir portre fotoğraf göndermelerinin yeterli olacağını ifade eden Çetin, ”Kazanan ayrıca sektörün en profesyonel fotoğrafçısından çok değerli tavsiyeler alabilmek için kaçırılmayacak fırsat yakalayacak. Çekimler Los Angeles’ta gerçekleşecek ve Treats Magazin’in 3. sayısında yer verilecek” diye konuştu.

Ünlü yönetmenin çeşitli ülkelerden modellere yurt dışı imkanı da tanıdığını anlatan Çetin, yarışmada seçilen modelin, Los Angeles’ta Ratner tarafından çekilecek fotoğraflarının yine aynı derginin 3. sayısında yayınlanacağını belirtti.

Çetin, her iki yarışmada en yüksek oyu alan 5 katılımcının, bunların yanı sıra imzalı Rat Entertainment DVD ve 1 yıllık Treats Magazin üyeliği (4 sayı) kazanacağını bildirdi.

Dünyanın her yerinde ünlü isimlerin tasarımcılara çağrıda bulunduğunu, Ratner’ın da bu geleneğe uyduğunu ifade eden Çetin, ”Ratner, kendi yapım şirketi Rat Entertainment için yeni bir kimlik arıyor ve grafik tasarımcılar, illüstratörler, animatörleri animasyonlu logo dizaynı yapmaya davet ediyor. Seçilen tasarım Rat Entertainment için animasyonlu logo olarak kullanılacak. Kazanan, sanatsal yaratımı için bin dolar alacak. En yüksek oyu alan 5 yarışmacı imzalı Rat Entertainment DVD’si kazanacak” dedi.
Çetin, ünlü yönetmenin düzenlediği yarışmalarla ilgilenenlerin 25 Temmuz’a kadar Türkçe dil desteği olan Talenthouse internet sitesinden başvuru yapabileceğini, yarışmalarda başarılı olanlara seyahat ve iki gün konaklama imkanı sağlanacağını sözlerine ekledi.

[Kaynak: Sabah]

 

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

TRT Ortak Yapımı Filmlere 2021’de Tam 107 Ödül

TRT’den büyük başarı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

TRT ortak yapımı filmler 2021 yılında ulusal ve uluslararası film festivallerine başarılarıyla damga vurdu. 2021 yılında katıldıkları 171 festivalden 107 ödüle değer görülen TRT ortak yapımları büyük bir başarıya imza attı. 

TRT ortak yapımı filmler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021’de de ulusal ve uluslararası film festivallerinde yarışaraködüller kazandı. 2021 yılında festivallerde yarışan TRT ortak yapımı 31 film, ulusal ve uluslararası arenada toplam 107 ödül kazandı. Türk sinemasının deneyimli yönetmenlerinin ve genç yeteneklerinin ürettiği nitelikli filmlere ortak olan TRT, uluslararası ve ulusal festival ile dağıtım süreçlerinde de filmleri desteklemeye devam ediyor.

TRT ortak yapımlarına dünyanıönemli film festivallerinden 44 ödül

Dünyanın sayılı film festivallerinde festival yolculuklarına devam eden TRT ortak yapımı filmler, 2021 yılında uluslararası alanda katıldıkları festivallerden toplam 44 ödül kazanarak başarılarını dünyaya da duyurdu. “Cannes Film Festivali”, “San Sebastian Film Festivali”, “Locarno Film Festivali”, “Karlovy Vary Film Festivali”, “Tokyo Film Festivali” ve “Saraybosna Film Festivali” gibi önemli festivallerde yarışan filmler uluslararası film festivallerinde de adlarını sıkça söz ettirdi.

TRT ortak yapımlarına ulusal film festivallerinden 23 ödül 

TRT ortak yapımları Türkiye’nin önde gelen film festivallerinden de övgüyü hak etti. 2021’de başarılı performanslarıyla “Antalya Altın Portakal Film Festivali”, “Boğaziçi Film Festivali”, “İstanbul Film Festivali”, “Adana Altın Koza Film Festivali”, “Malatya Film Festivali” ve “Ankara Film Festivali”nde yarışan TRT ortak yapımı ve TRT destekli filmler toplam 23 ödül kazandı. 

2021’de TRT ortak yapımı 7 film dünya prömiyerini yaptı

Bu yıl ilk kez görücüye çıkan 7 film, 45 festivalde yarışaraktoplam 32 ödül kazandı. Dünya prömiyerini 2021 yılında gerçekleştiren TRT ortak yapımları arasında “İki Şafak Arasında”, “Kutsla Ruh”, “Vahşi Kökler”, “Kodokushi”, “Turna Misali”, “Muallim” ve “Koridor” isimli filmler yer alıyor. 

Henüz prömiyerini yapmamış olan senaryo ya da kurgu aşamasındaki TRT ortak yapımları da Türkiye ve dünyadaki önemli platformlarda yer alarak çeşitli ödüller kazandı. “İdea”, “Klondike”, “Tereddüt Çizgisi”, “11 Yıldız, Güneş ve Ay”, “Bars”, “Bir Umut”, “Bir Tutam Karanfil”, “Rahmet”, “Can Kuşu” ve “Gülizar” isimli TRT ortak yapımı on film, dünyanın önemli film festivallerinden 13 festivalin ortak yapım marketlerine katılarak 8 ödül aldı.  

TRT, Türkiye ve dünyadaki önemli festivalleriyle iş birliğini 2021’de de sürdürdü

TRT, Avrupa’da “Saraybosna” ve “Karlovy Vary”, Türkiye’de ise “Boğaziçi”, “Antalya” ve “İstanbul” film festivalleri ile işbirliklerini 2021 yılında da sürdürdü. Avrupa’nın en önemlifestivallerinden “Saraybosna Film Festivali”nin endüstri bölümü Cinelink’in “Work in Progress” kategorisinde TRT Ödülü’nü Bosnalı yönetmen Aida Begic’in “A Balad” (Balat) projesi kazandı. 

Dünyanın en önemli film festivallerinden “Karlovy Vary Film Festivali”nin endüstri bölümünün “Work in Progress”kategorisinde “TRT Ödülü”nü, Michal Blaško’nun yönettiği Slovakya-Çekya-Almanya ortak yapımı “Kurban” (Victim) kazandı. “First Cut Plus” kategorisinde “TRT Ödülü”nü ise Michael Koch’un yönettiği İsviçre-Almanya ortak yapımı “Gökyüzünden Bir Parça” (A Piece of Sky) filmi kazandı.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 21 Ocak 2022

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 8 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

Şarkını Söyle 2 (Sing 2)

2016 yapımı Şarkını Söyle (Sing)’nin devam filmi, gerçekleştirdikleri şovlarla yerel bir başarıya ulaşan Buster Moon ve arkadaşlarının, gözlerini daha büyük bir amaca dikip büyük bir sahne olan Crystal Tower Tiyatrosu’nda yeni bir şov düzenleme çabalarını anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Koloni (Tides, The Colony)

Tides, uzun bir süre önce büyük bölümü harap olup yaşanmaz hâle gelen Dünya’ya zorunlu bir iniş yapan bir astronotun, yeryüzünde kalan nüfusun kaderine tesir etmesini konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Şöhretler Okulu

Film, iki okulun bir yarışmayla karşı karşıya gelmesini konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Ayrı Dünyalar (Ouistreham, Between Two Worlds)

Cannes’da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünün açılışında gösterilen Ayrı Dünyalar, Fransız gazeteci Florence Aubenas’nın kimliğini gizleyerek çalıştığı günleri ve gözlemleri anlattığı kitabı Le Quai de Ouistreham‘dan esinlenilerek sinemaya aktarıldı.

Fragman için tıklayın.

Kara Neme: Gelin Deresi

Film, sosyal medyaya içerik üreten Semih ve eşi Burcu’nun hafta sonu için gittikleri kampta yaşadıkları olayları konu alıyor.

Fragman için tıklayın.

Cumali Ceber 666

Cumali Ceber 666, gördüğü bir kabus sonrası yüzünü dine dönen Cumali’nin hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Masal Zamanı “Melez Prenses”

Film, dokuzuncu yaş gününde annesinin bir masal kahramanı olduğunu öğrenen Melisa’nın, Masal Diyarı’na uzanan serüvenini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Afacan Felix (Félix et le trésor de Morgäa)

12 yaşındaki Felix’in annesi, biraz dinlenmek ve rahatlamak için yolcu gemisi ile bir yolculuğa çıkar. Annesinin yokluğunu fırsat gören Fellix, iki yıl önce denizde kaybolan bir balıkçı olan babasını bulmak için yola koyulur.

Fragman için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Türkiye

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121” Filminin Çekimleri Başladı

Serpil Altın ilk uzun metrajlı filmi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bir Zamanlar Gelecek: 2121

Serpil Altın’ın ilk uzun metraj filmi olacak “Bir Zamanlar Gelecek: 2121″in çekimleri başladı.

Kısa filmlerinden tanıdığımız Serpil Altın ilk uzun metrajlı filmi “Bir Zamanlar Gelecek: 2121” filminin çekimleri için kollarını sıvadı. Dünyamızın yaşadığı iklim krizine tepkisiz kalamayan Altın; filmini atmosfer ve konu bakımından distopik ve bilimkurgu tarzında çekiyor. Filmde gelecekte insanlığın geldiği nokta sorgulanıyor. İklim faktörü ve kıtlık nedeniyle yerin altında yaşamaya başlayan koloniden bir aileyi merkeze alan filmin çekimleri Kartal’da Özüdoğru Cici tarafından tasarlanan dekorlarda devam ediyor. Film, aynı zamanda Serpil Altın’ın Türkiye Sineması’nda distopik bilimkurgu türünde film çeken ilk kadın yönetmen olarak anılmasını da sağlayacak.

Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç’ın başrollerinde olduğu filmin senaryosu Korhan Uğur ve Serpil Altın tarafından yazıldı.

Filmin Konusu

21. yüzyılın sonlarında iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelir. Hayatta kalabilen az sayıda insan koloni halinde yerin altına kurdukları bloklarda yaşar. 2121’de koloni sistemini kontrol eden Genç Yönetim’in aldığı “Kıtlık Kanunları” gereği dünyaya gelecek genç hayat karşılığında, yaşlı hayatın yok edilmesi zorunludur. Yer altındaki evlerinde kadın, adam, çocuk ve anneanne olarak yaşayan dört kişilik bir ailenin hayatı yeni doğacak bebek yüzünden değişir.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler