Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Hollywood yolcusu kalmasın

Yayınlandı

tarihinde

Brett Ratner, kendini ispatlamak isteyen aktör, prodüksiyon asistanı, fotoğrafçı, model ve tasarımcılara kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Hollywood’un başarılı yönetmen ve yapımcılarından Brett Ratner, düzenlediği uluslararası yarışmalarla kendini ispatlamak isteyen aktör, prodüksiyon asistanı, fotoğrafçı, model ve tasarımcılara kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Ünlü yönetmenin Hollywood çağrısını değerlendirmek isteyenler, Türkçe dil desteği bulunan Talenthouse internet sitesinden başvurularını yapabilecek.

Silikon Vadisi merkezli uluslararası bir şirkette pazarlama direktörü olarak görev yapan Burcu Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Brett Ratner’ın ‘Bitirim İkili”, ”X-Men Son Direniş”, ”Kızıl Ejder”, ”Gün Batarken”, ”Prison Break: Pilot Episode” ve birçok filmin yönetmenliğini yaptığını söyledi.

Bunların yanı sıra Madonna, P. Diddy ve Mariah Carey için de müzik videoları çektiğini anlatan Çetin, ayrıca fotoğrafçılığın da Ratner’ın ilgi duyduğu alanlardan biri olduğunu belirtti.

Ünlü yönetmenin çektiği fotoğrafların Amerika’daki bazı magazin dergilerinin kapaklarını süslediğini, moda şirketleri ve reklam kampanyaları için de fotoğraflar çektiğini dile getiren Çetin, Ratner’ın şu anda Ben Stiller, Matthew Broderick, Tea Leoni ve Casey Affleck’in rol aldığı ”Tower Heist”in yönetmenliğini yaptığını kaydetti.

KAZANAN AKTÖRE ROL ŞANSI

Başarılarıyla adından söz ettiren Ratner’ın yeni yetenekleri Hollywood’a kazandırmak amacıyla uluslararası yarışmalar düzenlediğini ifade eden Çetin, bunlardan birinin de yönetmenin kendi yapım şirketinde çekeceği filmde rol vereceği ”aktörler” için düzenlediği yarışma olduğunu söyledi.
Ratner’ın oyunculardan performanslarını gösteren orijinal bir video göndermelerini istediğini bildiren Çetin, ”Katılımcılar herhangi bir performans sunabilir. Ancak ünlü yönetmenin filmlerinden birinin, bir sahnesini yeniden çekmeleri halinde Ratner, buna özel bir önem verecek. Ayrıca performansın daha önce yayınlanmamış olması ve müzik içermemesi gerekiyor” dedi.

Brett Ratner’ın yönetmen, yapımcı ve prodüktörleri de kısa film yarışmasına davet ettiğini belirten Çetin, ”Ünlü yönetmen katılımcılardan yaratıcı, özgün ve seyirciyi kendine çekecek kısa film istiyor. Bunun için özellikle üniversitelerin ilgili bölümlerindeki öğrencilere sesleniyor, kariyerlerinin başlangıcında uluslararası tanınmışlık elde edebilmeleri için onlara basamakları hızla tırmanmaya yardımcı olacak bu fırsatı değerlendirmelerini öneriyor” diye konuştu.

Çetin, kazanan yarışmacının prodüksiyon asistanı olacağını, 2 gün boyunca sahne arkasında Ratner’den profesyonel ve çok değerli tavsiyeleri alma fırsatı yakalayacağını kaydetti.

LOS ANGELES’TA FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Burcu Çetin, Al Pacino, Kirk Douglas, Hugh Jackman, Mariah Carey ve Jessica Simpson gibi ünlü isimlerin fotoğraflarını çeken Ratner’ın fotoğrafçılara da şans vererek, ”Treats Magazin”de onunla çalışmak isteyenleri Los Angeles’ta fotoğraf çekimine davet ettiğini bildirdi.

İlgilenenlerin yaratıcılıklarını gösteren orijinal bir portre fotoğraf göndermelerinin yeterli olacağını ifade eden Çetin, ”Kazanan ayrıca sektörün en profesyonel fotoğrafçısından çok değerli tavsiyeler alabilmek için kaçırılmayacak fırsat yakalayacak. Çekimler Los Angeles’ta gerçekleşecek ve Treats Magazin’in 3. sayısında yer verilecek” diye konuştu.

Ünlü yönetmenin çeşitli ülkelerden modellere yurt dışı imkanı da tanıdığını anlatan Çetin, yarışmada seçilen modelin, Los Angeles’ta Ratner tarafından çekilecek fotoğraflarının yine aynı derginin 3. sayısında yayınlanacağını belirtti.

Çetin, her iki yarışmada en yüksek oyu alan 5 katılımcının, bunların yanı sıra imzalı Rat Entertainment DVD ve 1 yıllık Treats Magazin üyeliği (4 sayı) kazanacağını bildirdi.

Dünyanın her yerinde ünlü isimlerin tasarımcılara çağrıda bulunduğunu, Ratner’ın da bu geleneğe uyduğunu ifade eden Çetin, ”Ratner, kendi yapım şirketi Rat Entertainment için yeni bir kimlik arıyor ve grafik tasarımcılar, illüstratörler, animatörleri animasyonlu logo dizaynı yapmaya davet ediyor. Seçilen tasarım Rat Entertainment için animasyonlu logo olarak kullanılacak. Kazanan, sanatsal yaratımı için bin dolar alacak. En yüksek oyu alan 5 yarışmacı imzalı Rat Entertainment DVD’si kazanacak” dedi.
Çetin, ünlü yönetmenin düzenlediği yarışmalarla ilgilenenlerin 25 Temmuz’a kadar Türkçe dil desteği olan Talenthouse internet sitesinden başvuru yapabileceğini, yarışmalarda başarılı olanlara seyahat ve iki gün konaklama imkanı sağlanacağını sözlerine ekledi.

[Kaynak: Sabah]

 

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 17 Eylül 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 9 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

Baba (The Father)

The Father, yaşı ilerlemesi ve kızı Anne’nin ısrarlarına rağmen tek başına yaşamakta direnen Anthony’nin, yaşlanma, demans gibi deneyimleri tecrübe edişini çarpıcı bir şekilde ele alıyor.

Fragman için tıklayın.

Elmalar (Mila, Apples)

Elmalar, hafızalarını kaybeden insanlara yeni bir kimlik kazandırılan bir programa katılan bir adamın hikayesini konu ediyor. Dünya, ani bir bellek yitimine neden olan gizemli bir salgının etkisi altındadır. Orta yaşlarında bir adam olan Aris kendisini geçmişini hatırlamayan ve yakınlarına ulaşılamayan hastalara yeni bir kimlik inşa etmelerini amaçlayan bir programın içinde bulur.

Fragman için tıklayın.

Kimetsu Orkestrası Konseri (Kimetsu Orchestra Concert)

Kimetsu Orkestrası Konseri’nde, Tokyo Filarmonik Orkestrası’nın canlı müziklerine Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba’dan görüntüler eşlik ediyor.

Fragman için tıklayın.

Belalı Karakol (Copshop)

Copshop, küçük bir kasabadaki polis merkezinde; profesyonel bir katil olan Bob Viddick, akıllı çaylak polis Valere Young, iki yüzlü bir dolandırıcı olan Teddy Murretto ve ne zaman ne yapacağı belli olmayan psikopat tetikçi Anthony Lamb arasında yaşananları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Karanlıktaki Çığlık (Dark Web: Descent Into Hell)

Dark Web: Descent Into Hell, genç bir Youtuber’ın Dark Web’in derinliklerine erişmesi sonrası başından geçenleri konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Azubel

Azubel, paranormal olayların gerçekleştiği belirtilen bir eve hapsolan Serkan ve Ece’nin, yalnız olmadıkları bu evden çıkmaya çalışmalarını konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Ölümcül Labirent: Şampiyonlar Turnuvası (Escape Room: Tournament of Champions)

Escape Room: Tournament of Champions, kendilerini ölümcül bir labirentin içerisinde hapsedilmiş bir şekilde bulan altı kişinin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Amacı Olmayan Grup

Ali Tanrıverdi’nin yönettiği Amacı Olmayan Grup, hayatta bir gayesi olmadan yaşayan Onur ile Sercan’ın, sosyal medya üzerinden açtıkları bir sayfayla değişen yaşamları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Patron Bebek 2: Aile Şirketi (The Boss Baby: Family Business)

İlk filmin merkezinde yer alan Tim ve Ted Templaton kardeşlerin birer yetişkin oldukları dönemi anlatan Patron Bebek 2: Aile Şirketi, yetişkin yaşamı sırasında birbirinden uzaklaşan iki kardeşi yeniden bir araya getiren olayları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Etkinlikler

Müzede Suare Film Programı “İstanbul” Temasıyla Devam Ediyor

Program, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) Boğaz manzaralı terasında düzenlenecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Müzede Suare

Sakıp Sabancı Müzesi’nin “Müzede Suare” film programı 14-18 Eylül arasında “İstanbul” temasıyla izleyicileriyle buluşacak

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi‘nin (SSM) Boğaz manzaralı terasında gerçekleştirilecek “Müzede Suare” film programı tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul temasıyla 14-18 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan program, COVID-19 önemleri kapsamında düzenlenecek.

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi işbirliğiyle hazırlan program, İstanbul’da geçen ve ilhamını İstanbul’dan alan filmleri seyircilerle buluşturacak. Biletlerini Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi‘nin (SSM) web sitesinden satın alabileceğiniz programda ekranlara gelecek filmler şu şekilde:

  • Vesikalı Yarim
  • Üç Arkadaş
  • Ah Güzel İstanbul
  • Hayat Var
  • Anlat İstanbul
Okumaya Devam Et

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 10 Eylül 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 9 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

Elli Kelimelik Mektuplar

Elli Kelimelik Mektuplar, 27 Mayıs darbesi sonrası Yassıada’ya gönderilen dönemin Bayındırlık Bakanı Ahmet Tevfik İleri’nin hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Sir-Ayet: Ölü Doğan

Sir-Ayet: Ölü Doğan, beş yıl önce kaybettiği annesini sürekli rüyalarında görmeye başlayan ve anlam veremediği farklı olaylara da maruz kalan Hazal’ın, bu durumun üzerine gidip araştırmasıyla başından geçenleri konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Durgun Su (Stillwater)

Matt Damon’ın başrolünde yer aldığı Stillwater, Marsilya’da okuyan kızı Allison’ın, işlemediğini iddia ettiği bir cinayetin zanlısı olarak tutuklanması sonucu kızını hapisten çıkarmak adına soluğu Fransa’da alan Bill isimli bir babanın hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

İnsanlar İkiye Ayrılır

Tunç Şahin’in yönettiği İnsanlar İkiye Ayrılır, bankaların çeşitli sebeplerden peşine düş-e-medikleri borçları satın alıp, her ne pahasına olursa olsun tahsil etmeyi kendine misyon edinmiş bir şirkette çalışan Duygu ve Bahadır’ın yollarının Ceren’le kesişmesiyle değişen hikâyelerini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Kara Kutu (Boîte Noire)

Kara Kutu, bir uçak kazasının nedenini çözmeye çalışan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Dubai’den Paris’e giden bir uçak düştüğünde, başarılı bir kara kutu analisti olan Mathieu kazanın nedenini bulmakla görevlendirilir. Gerçeği ortaya çıkarmak için çalışmalara başlayan Mathieu, bu süreçte üstlerine meydan okuyup, gün geçtikçe kendisini daha fazla riske atar.

Fragman için tıklayın.

Baturalp

Film, yakın arkadaşı Mahmut ile birlikte kahvehane işleten Baturalp’ın mahallede bir silahlı çatışmaya denk gelmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Suveydâ

11 yaşındaki bir çocuğun hafız olmak için verdiği mücadele beyazperdede.

Fragman için tıklayın.

Çok Satanlar (Best Sellers)

Best Sellers, babasının butik yayınevini devralan Lucy’nin, zamanında yayınevine ün getirmiş olan ve şimdilerde inzivaya çekilmiş olan yazar Harris Shaw’un sözleşme gereği kendilerine bir kitap borcu olduğunu fark etmesiyle gelişen olayları anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Z

Brandon Christensen’in yönettiği Z, 8 yaşındaki oğullarının hayali arkadaşı tarafından musallat olunan bir ailenin gerilim dolu hikâyesini anlatıyor

Fragman için tıklayın.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler