Hollywood Türk Filmleri Festivali Başladı

Hollywood Türkiye
Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleri ve Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği iş birliğinde düzenlenen Hollywood Türk Filmleri Festivali başladı.

ABD’nin Los Angeles şehrinde bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen festivalin başlangıcı, Harmony Gold Theater’da yapıldı.

Festivalin ilk gününde Ahmet Katıksız’ın “Benim İçin Şampiyon” ve Banu Sıvacı’nın Güvercin filmleri sinemaseverlerle buluştu.

Türkiye’nin ve Türk sinemasının imajına küresel ölçekte katkı sağlamayı hedefleyen festival kapsamında ayrıca Semih Kaplanoğlu’nun Bağlılık Aslı, Burak Çevik’in Aidiyet ve Eylem Kaftan’ın Kovan filmi gösterilecek.

“2. Hollywood Türk Filmleri Festivali”nin kapanış galası, ABD sinema sektörünün önemli isimlerinin yanı sıra 30’dan fazla Oscar Akademi ve Golden Globe üyesinin katılımıyla 15 Kasım’da yapılacak.

Kırmızı halı seremonisi ile başlayacak gala gecesinde, Türkiye’nin 92’nci Akademi Ödülleri’ndeki (Oscar) adayı olarak belirlenen “Bağlılık Aslı” filminin gösterimi yapılacak. Gösterime yönetmen Semih Kaplanoğlu ve filmin başrol oyuncusu Kübra Kip katılacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up