Hollywood Türk Film Festivali Başlıyor

Festivaller
Hollywood Türk Film Festivali Başlıyor

Türkiye’yi ve Türk sinemasını dünyaya tanıtmayı amaçlayan yepyeni bir festival başlıyor “Hollywood Türk film festivali”. Sinema dünyasının başkenti olan Los Angeles’ta ilk kez düzenlenecek festival, Hollywood starlarıyla Türkiye’nin ünlü isimlerini Los Angeles’ta bir araya getirecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema Genel Müdürlüğü‘nün destekleriyle Hollywood‘da Türk Filmleri Festivali düzenleniyor.

Gazeteci Barbaros Tapan ve yönetmen Tekin Girgin’in organize ettiği “Hollywood Türk Film Festivali”, 20-21-22 Ekim tarihlerinde dünyaca ünlü Paramount Stüdyoları’nda yapılacak.

Yerli sinema ile Hollywood’un ünlü isimlerinin yanı sıra Altın Küre ve Oscar ödüllerini seçen jüri üyelerinin de katılacağı etkinlikte kısa ve uzun metrajlı Türk filmleri gösterilecek. Oscar’da ‘en iyi yabancı film’ kategorisinde Türkiye’yi temsil edecek film de festivalin açılış filmi olacak. Hollywood Türk Film Festivali’nde sinemaya emek veren isimlere de onur ödülleri verilecek.

Festivale katılmak isteyenler; “hollywoodturkishfilmfestival.org” ve “film@hollywoodturkishfilmfestival.org”  adreslerinden başvuru yapabilecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up