Hollywood Komedyenleri, Türk Yönetmenin Filminde!

Dünya

Yapımcı-Yönetmen Mevlut Akkaya, Hollywood’un ünlü isimlerini buluşturdu.

Hollywood Komedyenleri, Türk Yönetmenin Filminde!

ABD’de yaşayan Türk yapımcı-yönetmen Mevlut Akkaya, Hollywood’un efsane komedyenleri Jerry Lewis, Robert Klein, Sid Caesar, Jackie Mason, Jerry Stiller ve Mel Brooks gibi ünlü komedyenleri yönetmenliğini ve yapımını üstlendiği “Komedyenler Okulu” adlı filmde buluşturdu. Son dönem  Amerikan komedisini, Stand Up’ın doğuşunu ve efsanevi komedyenlerin bilinmeyen yönlerini anlatan film New York’ta 31 Temmuz Çarsamba günü vizyona girdi. Filmde 60.000 Talk Şov’u CNN’de gösterilen efsane gazeteci ve yayıncı Larry King’de konuk olarak yer alıyor.

Komedyenler Okulu’nun, konu aldığı gerçek komedyenler nedeniyle belgesel kadar komedi filmi tadında olduğu belirtildi. Filmin galası New York’taki ünlü IFC Center Sineması’nda yıldızların da katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapımcı-Yönetmen Mevlut Akkaya, filmin, Amerika’nın yüzde 3’ünü oluşturan yahudilerin; komedi sektörünün yüzde 80’ini oluşturmasının nedenlerini irdelediğini söylüyor. Amerika’da film yapımının zorluklarını ekip çalışması ile aştığını vurgulayan Akkaya “Senaristimiz Lawrence Richards bana ve Ron Frank’a çok iyi bir senaryo verdi, bütün ekip projede zevkle çalıştık. Öyle eğlenceliydi ki, kameramanların katıla katıla gülmekten görüntüyü titretmeleri nedeniyle, çoğu sahneyi tekrar tekrar çekmek zorunda kaldık. İzlerken siz de eğleneceksiniz.” diyor.

IFC Center’daki galada sinemaseverlerle 31 Temmuz Çarşamba gecesi buluşan filmin, New York’tan sonra Amerika’nın 22 büyük kentinde de gösterime girdiği bildirildi.

Komedyenler Okulu, Los Angeles galasını 16 Ağustos’ta, filmin yönetmenleri Mevlut Akkaya, Ron Frank ve  Larry King’inde katılımıyla Santa Monica Blvd.daki tarihi Laemmle sinemalarında yapacak.

Film hakkında detaylı bilgi ve gösterildiği sinemaların listesine www.whencomedywenttoschool.com adresinden ulaşılabilir.

 

KOMEDYENLER OKULU (USA-2013)

Künye:

Yönetmen: Mevlut Akkaya & Ron Frank

Senaryo: Lawrence Richards

Yapımcı: Mevlut Akkaya, Ron Frank & Lawrence Richards

Dağıtım: International Film Circuit, USA

Oyuncular: Robert Klein, Jerry Lewis, Jerry Stiller, Sid Caesar, Mort Sahl, Jackie Mason ve Larry King

Daha Fazla Bilgi İçin: Roy Wol  Tel: +1 212 242 2662 Email: info@akayafilms.com

KOMEDYENLER OKULU

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up