Hollywood Dosyası: Nasıl ?

Manşet

Hollywood_1

Hollywood neden bu kadar büyük ? Yaygın? Güçlü ? Zengin?

Ellerinde sihirli bir değnek mi var?

Komplo kurmanın sonu yoktur. Fakat gerçeklere bakarak ilerlersek aklımız karışmaz. Hollywood pazarlamayı çok iyi bilen bir topluluktur. Hollywood dünyanın en büyük markasıdır.

“Ama Sinan dünyanın en büyük markaları Google, Microsoft …vs” diyebilirsiniz. Hayır efendim yanılıyorsunuz.

Onlar öne çıkan ve tek kurum olarak bulunan markalardır. Bu saydığınız markalar bile Hollywood filmlerinde reklam yapmaya muhtaçtır.

Fakat Hollywood birden fazla markanın ve kurumların bir araya gelerek oluşturduğu bir markadır. Bu isim üzerinden her şeyi üretirler ve pazarlayabilirler.

İsmin değerinin düşmemesi için uluslararası fırsatları hiç kaçırmazlar.

Şimdi bu anlayış bizim için saçma gelebilir. Çünkü başarılı olan her şeye kötü gözle ve kıskançlıkla bakan bir millet olduğumuz için ticari ahlak açısından topluluk markasının yükselişi umurumuzda dahi olmaz.

Zaten bu sebeple Türkiye’de yönetmenlerin veya yapımcıların birleşip dev bir marka yaratmak veya film stüdyoları kurduğunu görmezsiniz. Son dönemde film stüdyoları platoları kurulacak olayları da Hollywood’un Türkiye’ye girmeye karar vermesinden sonra ortaya çıkmıştır.

Bakın görün kaymağın büyük kısmını yine onlar yiyecek. Dağıtım ağlarına Türk filmlerini mahkum edecekler. Bir yönetmen veya yapımcı filmini dünyaya yaymak için Hollywood markalarının kucağına oturacak.

Hollywood Dosyası seri bir biçimde yayınlanacaktır.

Yorumlar

 
Sinanisler.com

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up