Holdinglerde Geçen Fiyakalı Filmler

Liste

Margin Call (2008) IMDb 7.1

Amerikadaki kriz ardından batmakta olan bir şirkette bu durumu ilk farkeden çalışan işçi işten çıkarılmıştır. Şirket batmaktan kurtulabilecek mi? Bu finansal gerilim içerisinde dengeler nasıl olacak?

______

Largo Winch 1-2 IMDb 6.8

Varlıklı bir işadamının oğlu olan Largo Winch babasının tek varisidir; fakat babasının bir çok düşmanı vardır. Asi ruhlu ve bir o kadar da dürüst olan Winch babasının düşmanları karşısında nasıl tutum sergileyecektir.

_____

Panzehir (2014) IMDb 7.3

Yer altı dünyasının en büyük tetikçilerinden olan Kadir büyük iş adamı cemalin manevi oğludur. Cemal’in öz oğlu Ferit babasıyla beraber kadire ihanet ederler bu sayede türkiyenin diğer iş adamlarından da kurtulacaklardır.

_____

Arven (2003) IMDb 7.3

Danimarka’da çelik fabrikasının sahibi olan ailenin dördüncü kuşağından olan Christoffer, Stockholm’de bir lokanta açmak için aile işine sırt çevirmiştir. Orada İsveçli bir oyuncu olan Maria’yla mutlu bir evlilik kurmuştur; ama babası intihar edince sorumluluk kendisine kalmıştır. Bu mirasın, sonuna kadar ödemesi gereken kişisel bir bedeli vardır.

______

Wall Street (1987) IMDb 7.4

İşletme Bankeri olan Bud Fox utanmazcasına açgözlü bir Wall Street satın alma yöneticisi olan Gordon Gekko’nun baştan çıkarıcı büyüsüne kapılır. Gekko, Fox’u kanatlarının altına alır ve bu şirket avcısını en tepeye taşıyacak olan vicdansız taktikler konusunda eğitmeye başlar. Ancak Gekko öğrencisine tadıklarının ve akrabalarının işlerine mal olabilecek gizli bir satın-alma düzmecesini haber verdiğinde, Fox vicdanının sesini daha fazla göz ardı edemez ve bu oyunu bozmaya karar verir.

_______

The Wolf of Wall Street (2013) IMDb 8.2

Jordan Belfort henüz 24 yaşında zeki bir borsacıdır. Hırsı ve zekâsı onu Wall Street borsasında Stratton Oakmont isimli bir yatırım firmasının ceo’su haline getirir. Belfort kısa zaman içinde tam bir para avcısı haline gelir. Bir çok yatırımcıyı yanlış yönlendirmeler yaparak bu durumu kendi lehine çevirir ve milyonlarca dolar kazanıp zengin bir adam haline gelir. Ancak Belfort kolay kazandığı parayı gece hayatı ve lüks tutkusu sebebiyle bir kaç gün içinde bitirmektedir. Bu hızlı ve kontrolsüz davranışları yaşamını bir o kadar hızlı şekilde dibe vuracak hale getirir.

_____

Boiler Room (2000) 7.0

Seth Davis kendine ait küçük çaplı bir kumarhane işleten bir gençtir. Bir takım adamlar ona, şehrin yeni borsa şirketlerinden birinde çalışmasını teklif ederler. Seth kısa sürede çok para kazanır ve bu hızlı hayatın zevkine kapılır. Fakat Greg bu başarının ardında bilmediği korkunç bir gerçekle yüzleşmek ve tüm dünyası yıkılmak üzeredir…

______

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up