Hızlı ve Öfkeli 8 Türkiye’de de Rekor Kırdı

Türkiye

Hızlı ve Öfkeli 8, bir rekora imza atarak Türkiye’de ön gösterim rakamları dahil tüm zamanların en iyi açılış yapan yabancı filmi oldu.

Büyük bir hayran kitlesine sahip Hızlı ve Öfkeli serisinin sekizinci filmi, ilk dört gün içinde 806 bin 888 kişi tarafından izlenerek, 10 milyon 230 bin 654 liralık hasılata ulaştı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de heyecanla beklenen Hızlı ve Öfkeli 8, ülkemizde ön gösterim rakamları dahil hem hasılata hem de kişi sayısına göre tüm zamanların en iyi yabancı film açılışını gerçekleştirerek tarihi bir rekora imza attı. Hızlı ve Öfkeli 8 aynı zamanda Universal Pictures’ın da en iyi açılış yapan filmi oldu. Film, 13 Nisan Perşembe günü vizyona girişini takiben dört gün içinde (Perşembe-Pazar), 806 bin 888 kişi tarafından izlenerek, 10 milyon 230 bin 654 TL değerinde hasılat elde etti.

Film, Amerika’daki açılış haftasında ise 532,5 milyon dolarlık gişe rakamı elde etti. Aksiyon yapım, Star Wars: Güç Uyanıyor filminin 529 milyon dolarlık açılış haftası hasılatını geride bıraktı ve dünya rekoruna imza attı.

Hızlı ve Öfkeli 8’in kadrosu

Fenomen haline gelen film serisinin son halkası Hızlı ve Öfkeli 8’de, Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez gibi isimler yeniden bir araya geldi. Bu isimlerin yanı sıra Charlize Theron, Scott Eastwood ve Oscar ödüllü Helen Mirren gibi ünlü oyuncular da ekibe dahil oldu. Hızlı ve Öfkeli 8, Dom’un ailesine beklenmedik ihanetini ve ekibin karşılaştığı zorlu sınavı konu alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up