Bizimle İletişime Geçin

Fragmanlar

Hitchcock 29 Nisan’da Vizyona Girecek

Yayınlandı

tarihinde

Vizyon Tarihi: 29.03.2013

Yönetmen: Sacha Gervasi

Oyuncular: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, Toni Collette, Danny Huston, Jessica Biel, Michael Stuhlbarg, James D’arcy, Michael Wincott, Kurtwood Smith, Richard Portnow

Yapımcı: Ivan Reitman, Tom Pollock, Joe Medjuck, Tom Thayer, Alan Barnette

Senaryo: John J. McLaughlin (uyarlama), Stephen Rebello (kitap)

Görüntü Yönetmeni: Jeff Cronenweth, ASC

Kurgu: Pamela Martin, ACE

Müzik: Danny Elfman

Yapım Yılı: 2012

Tür: Biyografi

Ülke: A.B.D.

Süre: 98 dk.

Yapım: Fox Searchlight

Dağıtım: Tiglon

Film Hakkında:

Oscar ödüllü aktör Anthony Hopkins’i Alfred Hitchcock ve Helen Mirren’ı Hitchcock’un karısı Alma rolünde izleyeceğimiz filmde Scarlett Johansson (LOST IN TRANSLATION) ‘Janet Leigh’; James D’Arcy (MASTER AND COMMANDER: THE FAR SIDE OF THE WORLD) ‘Anthony Perkins’; Jessica Biel (THE ILLUSIONIST ) ‘Vera Miles’;  Altın Küre sahibi Michael Stuhlbarg (A SERIOUS MAN) ‘Lew Wasserman’;  Toni Collette (LITTLE MISS SUNSHINE), Hitchcock’un sekreteri Peggy; Michael Wincott (THE COUNT OF MONTE CRISTO) ‘Ed Gein’; Kurtwood Smith (TO DIE FOR) ‘Geoffrey Shurlock’, Richard Portnow (GOOD MORNING VIETNAM) ‘Barney Balaban’ ve Danny Huston (THE CONSTANT GARDENER) ‘Whitfield Cook’ rolünde karşımıza çıkacaklar.

Sir Anthony Hopkins THE SILENCE OF THE LAMBS (KUZULARIN SESSİZLİĞİ) ile EN İYİ ERKEK OYUNCU OSCAR’ı kazanmış ve THE REMAINS OF THE DAY, NIXON gibi filmleriyle aday olmuştu.  Hopkins bugüne kadar HANNIBAL, MEET JOE BLACK, INSTINCT, TITUS, HOWARD’SEND, BRAM STROKER’S DRACULA, LEGENDS OF THE FALL ve THE ROAD TO WELLVILLE gibi filmlerde birbirinden başarılı performanslar gösterdi.

Helen Mirren, THE QUEEN’deki rolüyle EN İYİ KADIN OYUNCU OSCAR’ı kazanmış ve THE LAST STATION ile de aday gösterilmişti. THE MADNESS OF KING GEORGE ve GOSFORD PARK filmlerindeki rolleriyle de EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU adayı olmuştu. Yakın zamanda THE DEBT filminde de yer alan oyuncu, çok beğenilen İngiliz dizisi “Prime Suspect”teki Jane Tennison rolüyle de akıllara kazınmıştı.

Hitchcock (8)

 

Anthony Hopkins, Alfred Hitchcock rolüne nasıl büründüğünü anlatıyor;

Alfred Hitchcock (Anthony Hopkins)

“Efsanevi ve çok tanınan bir kişi olduğu için mümkün olduğunca kusursuz bir makyaj yapılması çok önemliydi ve Howard Berger mükemmel bir iş çıkardı. Hitchcock’tan her zaman büyülenmişimdir. İlk profesyonel rolümü oynadığımda 1960 yılında Manchester’taydım ve “Psycho”yı Manchester’da bir sinemada izlediğimi halen hatırlarım. 1960 Ekim’inde bir Pazar akşamı gitmiştim izlemeye ve hayatımda hiç o kadar korktuğumu hatırlamıyorum. Sanırım hayatımda o güne dek gördüğüm en iyi filmdi. “Rear Window” ve “Psycho” en sevdiğim filmlerdir. ‘Kuzuların Sessizliği’nden bu yana en heyecan verici projem bu oldu.”

Sinemanın “şüphe ustası” Alfred Hitchcock’un izleyicinin bugüne kadar gördüğü en yoğun tehlike ve entrika deneyimini orkestra yönetir gibi yöneten bu sıra dışı film ikonunun – gölgesinde gizlenmiş bir yanı: sadakatli eşi ve film yapım ortağı Alma Reville’le yaratıcılık saçan romantizmi.

Şimdi, Sacha Gervasi’nin HITCHCOCK filmi onların büyüleyici ve karmaşık aşk hikâyelerini tüm çıplaklığıyla ve ilk kez anlatıyor. En cesur film yapım maceralarının sinsi ve gölgeli lensi üzerinden anlatıyor; yönetmenin en tartışmalı ve efsanevi filmi haline gelen, iç gıcıklayıcı bir korku filmi olan 1960 yapımı, PSYCHO (SAPIK)’I anlatıyor, Bu fırtınalı ve tüm olanaksızlıklara rağmen yapılan yapım sona erdiğinde, sinemaya dair hiçbir şey artık aynı değildi – fakat bunun ikisinin çabası olduğunu çok az kişi anlayabildi.

Gervasi ve Oscar ödüllü oyuncular Anthony Hopkins ve Helen Mirren (Alfred ve Alma rollerinde)’ın varlığıyla Hitchcock geleneğinde olduğu gibi sürprizler, komik ironiler ve karanlık düğümlerle dolu bir hikâye karşımıza çıkıyor.

Fakat filmin kalbinde yatan asıl hikâye sadece bu ikilinin takıntıları ve korkuları değil, aynı zamanda Hitchcock’un sanatının altında yatan ve akıllardan kazınmayacak aşkları.

Hitchcock (2)

Fox Searchlight Pictures, Cold Spring Pictures işbirliğiyle, bir Montecito Picture Company ve Barnette/Thayer yapımı olan, Sacha Gervasi’nin yönettiği, John J. McLaughlin’in senaryosunu yazdığı ve Stephen Rebello’nun Alfred Hitchcock and The Making of Psycho kitabından uyarlanan HITCHCOCK’u sunar. Filmin diğer yıldız oyuncuları; Scarlett Johansson (Janet Leigh rolünde), Toni Collette (Peggy Robertson rolünde), Danny Huston (Whitfield Cook rolünde), Jessica Biel (Vera Miles rolünde), Michael Stuhlbarg (Lew Wasserman rolünde), James D’Arcy (Anthony Perkins rolünde), Michael Wincott (Ed Gein rolünde), Kurtwood Smith (Geoffrey Shurlock rolünde) ve Richard Portnow (Barney Balaban rolünde). Filmin yapımcıları Ivan Reitman, Tom Pollock, Joe Medjuck, Tom Thayer ve Alan Barnette; yürütücü yapımcılar Ali Bell ve Richard Middleton.

Hitchcock (3)

Hitchcock Aşık

Hitchcock (4)

Alfred Hitchcock’un filmlerinin dünyasında kaos, tehlike ve şeytani kötülükler karakterlerin günlük hayatlarının gölgelerinde gizlidir. Peki ya Hitchcock’un günlük yaşamı?  İnanılmaz yetenekli yönetmen kendisine çok büyük bir dikkatle bir toplumsal kişilik geliştirdi – şişman silüeti ve inanılmaz kıvrak zekâsından oluşan bir kişilik–  bu onun içinde yatan ruhu sıkıca bir gizlilik içinde tutmasına olanak verdi. Fakat yıllar boyunca akılllarda bu soru kaldı: Hitchcock’a bir ikon olarak değil bir insan olarak yaklaşılabilir miydi?

HITCHCOCK’un yönetmeni Sacha Gervasi için cevap bir kadında yatıyordu. Havalı, soğuk güzellikleri ile onun filmlerini kaplayan adı çıkmış “Hitchcock Sarışınları”ndan birinde değil, ama dünyada pek tanınmayan bir kadında; sahne arkasında onun işlerini derinden etkilemiş olan, onun müdafaalarına nüfuz eden ve onun sessiz mütevazi ortak-yaratımcısı, yetenekli karısı Alma.

“HITCHCOCK’un ana ekseninin Alfred ve Alma arasındaki aşkın hikayesi olması gerektiğini düşündüm hep” diyor Gervasi. “Çok dinamik, kompleks, çelişkili ve acı dolu bir ilişki; sadece bir evlilik ilişkisi değil, aynı zamanda gerçek bir yaratıcı ortaklık Bu iki çok akıllı insanın nasıl bir arada yaşadığını, beraber ürettiğini merak ediyordum ve bu, PSYCHO’nun nasıl yapıldığını anlamaya çalışırken yepyeni bir perspektif getirmiş oldu.

Yanında Alma olmasaydı, Hitchcock bu denli parlamayacak ya da PSYCHO’yu çekmeyecekti.”

Alma Reville (Helen Mirren)

1926’da Hitchcock ile evlenen Alma Reville, o sıralarda yükselen bir film editörü ve sinema aşığıydı ve sonraki 54 yılını onun karısı, sırdaşı ve sessiz ortağı olarak geçirdi. Kritik bir durum olmadığı sürece asla sete gitmezdi ama onun kariyerinde senaryo yazarı, kurgu danışmanı olarak büyük rol oynadı ve her filminde fikrine en güvendiği insan olarak yanındaydı.   İkilinin bilinen hikayeleri arasında en meşhurlarından bir tanesi, Alma’nın, Janet Leigh’in PSYCHO’da ölü rolünde banyoda yerde yattığı bir sahnede gözünü kırpıyor olduğunu fark edip, film tam gösterime girmeden buna hızlı bir yeniden kurgu yapmasıdır.

Film tarihçileri ve Hitchcock meraklıları Alma’nın bu büyük etkilerinden uzun zamandır haberdar olsalar da, kitlelerce tanınmamış birisi. HITCHCOCK filmi ile  Sacha Gervasi bunu değiştirmek istiyor bu yüzden de Alma’yı oynayacak isim daha da önem kazanıyordu. Sonunda çok beğenilen ve ödüllü usta aktris Helen Mirren’ı projeye dahil etmeyi başardı. “Karakter üzerindeki akışkanlığı akıl almazdı.” diyor Gervasi.  “Çok keskin ama çok da açık birisi. Filmdeki Mirren dokunuşu adeta sihirli.”

Helen Mirren, Alma karakteri için: “Bence Alma tam olarak Alfred Hitchcock’un “arkasındaki” kişi değil. Bu rolle birlikte ikisinin hep omuz omuza olduklarını hissettim. Alma’nın Hitchcock filmlerinde ne kadar önemli bir yeri olduğunu daha önce hiç anlamamıştım. Kendi yaşamında gölgelerin ardında kalmaktan mutluluk duyan bir kadınmış. Ancak birliktelerken inanılmaz yakın ve yaratıcı bir ilişkileri var.” diyor.

Hitchcock (5)

JANET LEIGH (SCARLETT JOHANSSON) 

Scarlett Johansson, Janet Leigh karakteri için “Ben Janet Leigh’i hep çok sevmiştim. Onun çok etkileyici bir aktris olduğunu ve onu canlandırmanın çok keyifli olacağını düşünmüştüm. Ne kadar zor olacağı ile ilgili hiç düşünmemişim! Benim tek düşündüğüm “Harika! Anthony Hopkins ve Helen Mirren’la bir kaç hafta çalışma şansım var!” olmuştu. Bu kadar zorlu bir iş olacağı hiç aklıma gelmemişti ancak bu rol güzel bir meydan okuma oldu.” dedi.

Anthony Hopkins’in Scarlett Johansson hakkında söylediği “Yüzü bir anda değişti ve Janet Leigh oluverdi. Belki bir gülümsemesi buna sebep oldu ancak onda değişik bir şeyler var.” cümlesine, Johansson: “Anthony Hopkins, cömert, kibar, her zaman vaktinde setine gelen ve harika öyküler anlatan bir adam. Onu izlemenin kelime anlamı mest olmak. Harika bir aktör olduğu gibi aynı zamanda harika bir insan. Birlikte çalıştığım için çok şanslıyım.” dedi.

Hitchcock (6)

Makyaj: Hopkins’i Hitchcock Yapmak 

Dahi yönetmen Alfred Hitchcock’un ünlü filmi Psycho / Sapık’ın çekim sürecini, daha önce hiç anlatılmamış bir aşk hikâyesiyle birleştirerek anlatan Hitchcock,  Anthony Hopkins’ten bir Hitchcock yaratması sayesinde  “En İyi Makyaj” dalında Oscar® ödülüne aday gösterilmişti.

Weiss, Howard Berger’ın KNB Effek Grubu (Gregory Nicotero ile kurucusu da olduğu), ile anlaşıldı. THE CHRONICLES OF NARNIA: THE LION, THE WITCH, AND THE WARDROBE ile Oscar kazanan Berger bu karmaşık makyaj tasarımının üstesinden geldi. Hopkins ve Gervasi’nin istediği üzere o da imitasyondan kaçınıyordu.

“Daha ilk günden Tony’yi aynı Hitchcock gibi gösterecek bir makyajdan kaşınıyorduk” diyor Berger. “İkisi de çok bilinen yüzler. Aralarında çok büyük farklar da var, kafalarının şekli, gözlerinin yerleşimi. Amacımız Tony’nin karakteri en iyi canlandırabileceği mükemmel bir karışım yakalamaktı.” Berger, Hopkins için çok sıkıcı olmayacak bir yol izlemeyi denedi ama aynı zamanda oyuncunun da oldukça hevesli olduğunu gördü. “Tony her şeye açıktı ama sonunda en fazla 90 dakika süren bir makyaj oturtabildiğimize ikimiz de sevinmiştik.” diyor Berger.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fragmanlar

Ezel Akay Filmi “Osman Sekiz”den Tanıtım Videosu Yayınlandı

18 Mart’ta vizyonda.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yönetmen koltuğuna Ezel Akay’ın oturduğu “Osman Sekiz” filminden ilk tanıtım videosu yayınlandı.

Tim SeyfiBegüm Birgören ve Kemal Uçar’ın başrollerini paylaştığı yeni Ezel Akay filmi “Osman Sekiz“den ilk tanıtım videosu yayınlandı. 18 Mart’ta sadece sinemalarda vizyona girecek film, Agorafobi hastası bir adamın beş canavar ile birlikte eski bir köşkte yaşadığı olayları ekranlara taşıyacak.

Senaryosu Kemal Uçar tarafından kaleme alınan Osman Sekiz‘in görüntü yönetmenliğini Hayk Kirakosyan üstlendi. Akay‘ın oyuncu olarak da seyirci karşısına çıkacağı filmin müzikleri ise Kardeş Türküler tarafından düzenlendi.

18 Mart‘ta vizyona girecek filmin konusu şu şekilde: Osman, agorafobi hastası olan bir adamdır. Şehirden uzakta eski bir konakta yaşayan Osman, insanlarla bir araya gelmekten kaçınır. Daha huzurlu bir yaşam isteyen Osman, konaktan ayrılmaya karar verir. Ancak onun konaktan taşınması için öncelikte konakta birlikte yaşadığı beş sevimli canavar ve Nazlı ile mücadele etmesi gerekir.

Okumaya Devam Et

Fragmanlar

WeCrashed Dizisinden İlk Fragman

18 Mart 2022’de Apple TV+ ekranlarında.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

18 Mart 2022’de Apple TV+ ekranlarında seyirciyle buluşacak “WeCrashed” dizisinden ilk fragman yayınlandı.

Apple TV + ekranlarında seyirciyle buluşacak “WeCrashed” dizisinden ilk fragman yayınlandı. Oscar ödüllü Jared Leto ve Anne Hathaway‘in başrolünde yer aldığı dizi, Crazy Stupid Love filminin arkasındaki ismler John Requa ve Glenn Ficarra tarafından yönetildi.

WeCrashed dizisinin yaratıcıları arasında ise Lee Eisenberg, Requa, Ficarra, Charlie Gogolak, Hathaway, Natalie Sandy, Drew Crevello gibi ismler yer alıyor. Dizi, dünyanın en değerli girişimlerinden biri olan WeWork’ün açgözlü yükselişi ve kaçınılmaz düşüşünün konu alıyor.

Oyuncu kadrosunda America Ferrera, OT Fagbenle ve Kyle Marvin de yer aldığı dizi, 18 Mart 2022‘de Apple TV+‘da dünya prömiyerini yapacak. Toplamda sekiz bölümden oluşan dizi, sezon boyunca yeni bölümleriyle her cuma platformdaki yerini alacak.

Okumaya Devam Et

Fragmanlar

“Vikings: Valhalla” Dizisinden Fragman Yayınlandı

25 Şubat 2022’de Netflix’te.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

25 Şubat 2022’de seyirci karşısına çıkacak Netflix dizisi Vikings: Valhalla”dan fragman yayınlandı.

Büyük bir hayran kitlesinin olduğu Vikings dizsinin 100 yıl sonrasında geçen “Vikings: Valhalla“dan resmi tanıtım fragmanı yayınlandı. Netflix ekranlarında seyirciyle buluşacak dizi, 25 Şubat 2022‘de seyirci karşısına çıkacak. Toplam 24 bölümden oluşan dizi, Danimarka Kralı Canute ve İskandinav kaşif Leif Erikson gibi önemli kişilere de değinecek.

Daha önce Vikings dizisinin de yaratıcısı olan Michael Hirst, Vikings: Valhalla‘da yönetici yapımcı olarak yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Sam CorlettFrida GustavssonLeo SuterBradley FreegardJóhannes JóhannessonLaura BerlinDavid OakesCaroline Henderson, Pollyanna McIntosh ve Asbjørn Krogh Nissen gibi isimler bulunuyor.

Yaratıcılığı ve baş yazarlığı Jeb Stuart tarafından yürütülen dizinin konusu şu şekilde: İngiltere Kralı Günah Çıkartıcı Aziz Edward’ın ölümünün ardından 3 lordun İngiltere tahtında hak iddia etmesi üzerine, İngiltere’nin kaderini etkileyecek olayları anlatmaktadır. Dizi Viking çağının nasıl sonlandığını da ekranlara getirecek.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler