Her Cuma Yeni Sinema’da Bu Hafta: ”Gözetleme Kulesi”

Etkinlikler

Nilay Erdönmez

“Her Cuma Yeni Sinema” sloganıyla yola çıkan Yeni Sinema Hareketi platformu, son dönem Türkiye Sineması’nın bağımsız örneklerini İstanbullularla buluşturmaya devam ediyor.

Beşiktaş Belediyesi işbirliği ve Katadrom Kültür ve Sanat Derneği’nin koordinasyonuyla Levent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ücretsiz etkinlik, bu hafta Pelin Esmer’in yazıp yönettiği Gözetleme Kulesi ile devam ediyor.

19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde ”En İyi Yönetmen”, ”En İyi Görüntü Yönetmeni”, ”En İyi Kadın Oyuncu”, ”En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ve ”En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazanan filmin konusu şöyle; Ormanın en tepesinde bir yangın gözetleme kulesine bekçi olarak sığınan Nihat’la, Tosya’da otoyol kenarında küçük bir otogara sığınan Seher, başkalarından kaçarken birbirleriyle çarpıştıklarında, suçluluk duygularına karşı kendi kendilerine verdikleri savaşı artık birbirlerinin şahitliği altında yapmak zorunda kalırlar.

Tarih: 11 Ekim 2013 Cuma, 19:00

Künye

Yapım Yılı: 2012 (100 dk)

Yapım Ülkesi: Türkiye

Tür: Dram

Yönetmen: Pelin Esmer

Görüntü Yönetmeni: Özgür Eken

Senaryo: Pelin Esmer

Oyuncular: Olgun Şimşek, Nilay Erdönmez,Menderes Samancılar, Laçin Ceylan, Rıza Akın

Gözetleme Kulesi Film Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up