“Her Cuma Yeni Sinema”

Türkiye

hayatboyu filmi

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliği kapsamında Aslı Özge’nin ‘Hayatboyu’  filmi bir hafta boyunca Levent Kültür Merkezinde gösterimde olacak.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Aslı Özge’nin yaptığı ‘Hayatboyu’ dünya galasını 63. Berlin Film Festivali’nde yaptıktan sonra 32. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Görüntü Yönetmeni’ ödüllerinin sahibi oldu.

‘Köprüdekiler’le uluslararası camiada kendini tanıtan Aslı Özge’nin ikinci uzun metraj filmi olan Hayatboyu’nda, Hakan Çimenser, Defne Halman, Gizem Hakman ve Onur Dikmen rol alıyor.

31 Ocak 2014 cuma günü, saat 19.00’da gerçekleşecek olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Adres:
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş

Hayatboyu Filminin Fragmanı

hayatboyu filmi afiş“Hayatboyu’nda evlilikleri içerisinde yaşadıkları sorunlara rağmen birbirlerinden kopamayan ve birbirlerine yabancılaşmış bir çiftin; aile, toplum ve sosyal çevreleri içerisindeki durumlarına tanık oluyoruz. İkisi için de ayrılmak belki de en iyi çözüm olacakken, yılların getirdiği alışkanlık ve bağlılık karşılarında öylece durmaktadır. Saat gibi işleyen günlük rutinlerinin arasında kaybolan çiftin önemli kaygılarından biri de üstüne titredikleri kızıdır…”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up