“Hem Gişe Hem Sanat Filmi Yapıyorum”

Manşet Türkiye

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönetip oynadığı, Songül Öden, Farah Zeynep Abdullah, Şükran Ovalı, Fatih Artman ve Şükrü Özyıldız gibi isimlerin rol aldığı ‘Ekşi Elmalar’ filminin basın toplantısı yapıldı.

Filmin 28 Ekim’de vizyona gireceğini belirten Erdoğan, “Dedemin, teyzelerimin hikayesi ama başka kurgusal bir konu çıkardım. Olumlu şeyler gerçek, olumsuzları ben uydurdum. Çocukluğumda bana şekil veren bir dönemi anlattım” dedi.

Vizontele’nin devamı diyebiliriz

En son 11 yıl önce Vizontele sularındaydım. Bu film de aynı coğrafyada, aynı dönemde geçtiği için “Vizontele’nin devamı denilebilir ama dünyalar çok farklı. Oradaki aşılı-aşısız elmalar üzerinden bir metafor kurmaktı amaç. Artık seyirciye emanet bu film. Onlar bilirler hangi filme nasıl davranacaklarını.”

Erdoğan, gişe ve sanat filmleriyle ilgili soruya, “Ben ikisinin tam ortasını yapıyorum. Estetik kaygı güden ama seyirlik bir şeyler yaptığını unutmayan projeler üretiyorum” yanıtını verdi. Uzun süredir Köyceğiz’de yaşayan oyuncu, “İstanbul’u terk ettiğim falan yok. Orada yaşam sanıldığı kadar zor değil, bereketlendim. Hayvanlarım ve bahçem var, ekip biçiyorum. Tamamen değişim cesareti lazım” şeklinde konuştu.

Filmin Kamera Arkası Görüntüleri İçin Tıklayın

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up