Heidi Sinema Filmi Oldu

Avrupa Sineması Dünya Yakında

80 ve 90’lı yıllarda çocuk olanlar Heidi’yi bilir. İsviçre dağlarında yaşayan çizgi karakterimiz yıllar sonra bir sinema filmi ile yeni kuşaklara hitap edecek.
Küçük kız Heidi’nin büyük hikayesi şimdi sinemalarda.

Orijinali 1874 tarihli bir Japon anime dizisi olan Heidi’nin bugüne kadar çok sayıda filmi çekildi. Son olarak 2005 yılında çekilen Heidi, 11 yıl aradan sonra farklı bir imajla aramızda olacak.

Am Set von HEIDI: Anuk Steffen (Heidi), Bruno Ganz (Almöhi) und Quirin Agrippi (Geissenpeter) - Foto: Walter Wehner

Yönetmenliğini Alain Gsponer’ın üstlendiği filmde Heidi’yi küçük oyuncu Anuk Steffen oynayacak. Tekerlekli sandalyeye mahkum Klara’yı ise Isabelle Ottmann canlandırıyor. Senaryosunu Petra Biondina Volpe’un üstlendiği film 15 Nisan’da ülkemizde sinemalarda olacak.

Almöhi (Bruno Ganz) und Heidi (Anuk Steffens) auf dem Weg ins verschneite Dörfli

Filmin konusu ise şöyle: Heidi, yaşlı dedesi ile İsviçre Alplerinde huzurlu ve mutlu bir çocukluk geçirmektedir. En yakın arkadaşı Peter ile Alplerde özgürce eğlenmekte ve keçileri ile vakit oyalanmaktadır. Bu özgürlük, maceracı ikiliye durdurulamaz bir enerji verir. Ta ki, Heidi’nin Frankfurt’ta yaşayan zengin teyzesi tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan kızı Clara ile çıkıp gelene kadar…

Heidi (Anuk Steffens)

Heidi (Anuk Steffens)

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up